Nadigran Sinđelić (VIDEO)

ZLATIBOR – Fudbaleri Zlatibora savladali Sinđelić 4:2 u 25. kolu Prve lige Srbije na „Švajcarija“.

Na meču na kojem je četiri od šest golova postignuto iz penala, domaći tim je iskoristio igrača više u drugom poluvremenu. Trostruku strelac je bio zadnji vezni Nikola Nedeljković, dok je četvrti pogodak postigao Nikola Divac.

Beograđani su došli do vođstva u 36. minutu. Posle polukontre u šesnaesteracu Zlatibora napadača Novića ruši štoper Glišović, zbog čega sudija Matić pokazuje na belu tačku a kapitenu Zlatibora daje žuti karton. Siguran strelac iz penala za Sinđelić bio je Vraštanović.

Nekoliko minuta kasnije, domaći dolaze do izjednačenja na sličan način. Napadača Vukića je defanzivac Đorić oborio sa leđa. Nedeljković donosi izjednačenje u 44. minutu i sa 1:1 se otišlo na odmor.

U nastavku posle kontre Zlatibora posle koje je rezervistu Divaca ruši golman gostiju Stefanovića,Nedeljković je ponovo precizan i donosi prednost domaćima od 55. minuta.

U 79. minutu, Nedeljković postiže svoj treći gol za 3:1. Zadnji vezni Zlatibora je postigao prvi het trik u sezoni, i sa ukupno sedam golova se učvrstio kao najbolji strelac tima.

Pitanje pobednika je bilo rešeno, u 87. minutu posle „slobodnjaka“ Đakovca na odbijenu loptu, gol postiže Divac.

U poslednjem minutu, nesmotrenošću odbrane Zlatibora dolazi i do četvrtog penala na utakmici koji je u gol pretvorio Karišić.

Sinđeliću je ovo 13. poraz u sezoni i sada je na 14 mestu, dok je Zlatibor treći sa 41 bodom, tri manje od Metalca.

U narednom kolu čajetinski tim gostuje Smederevu 1924.