Plazinić za prvu prolećnu pobedu (VIDEO)

POŽEGA – Sloga je u 18. kolu, u derbiju Srpske lige zapad savladala ubsko Jedinstvo 2:0, a strelac oba gola bio je kapiten Veljko Plazinić.

Hladno i kišovito vreme dočekalo je igrače Sloge i Jedinstva u prvom kolu prolećnog dela prvenstva. Utakmicu je posmatralo 150 gledalaca, ali to su oni najverniji navijači koji su na stadionu Sloge bez obzira na vremenske prilike.

Sloga bolja od Jedinstva sa Uba

Srđa Knežević trener Jedinstva opredelio se za sastav : Jovanović, Bošković, Filipović, Andrić, Rajović, Ranisavlejvić, Jolačić, Radojičić (Mijatović 25’), Đurić (Đurđević 77’), Đokić, Milanović (Hadžić 90’). Aleksandar Petaković je imao mali kadrovski problem jer Borko Nikolić nije imao pravo nastupa zbog parnih kartona, pa je njegova ekipa izgledala ovako: N. Tasić, Kolarević,  Vlašić, Glišović  (Cerović 46’ ), Janjić, Ristić, Ž. Tasić, Jovanović , Golubović (Stanić 88’), Plazinić, Rakić (Vasiljević 88’). Utakimicu je sudio Uroš Vuković iz Kragujevca, a pomagali su mu Dejan Đorđević  i Miloš Živanović oba iz Požarevca.

Kao što je već rečeno, težak teren i kiša koja je padala tokom svih 90 minuta nisu dozvoljavali igračima obe ekipe da pokažu svo svoje umeće. Osim rovovske borbe koja je vođena na sredini terena ništa drugo nije viđeno tokom prvih 45 minuta. Obe ekipe su bile previše obazrive, gosti su svoje misli usresredili na odbranu svog gola, a domaćin nije imao rešenje da probije zgusnut odbrambeni bedem pred golom Jovanovića.

Prvu ozbiljniju priliku videli smo tek posle pola sata igre, i to posle prekida kada je Plazinić izveo slobodan udarac, a Glišović iako najviši u skoku nije bio precizan. Sloga je povela u poslednjem minutu prvog poluvremena . Golubović je odlično centrirao pred gol Jedinstva Plazinić je izmakao štoperu Andriću i glavom loptu poslao iza leđa nemoćnog Jovanovića. I to bi bilo sve za prvih 45 minuta.

Pre početka drugog poluvremena Petaković je u svlačionici ostavio Glišovića a na teren poslao Cerovića, i to nije promenilo formaciju domaće ekipe. Da će nastavak biti zanimljiviji nagoveštava gužva iz 49. minuta, posle kornera koji je izveo Plazinić, a fudbaleri Sloge Tasić i Golubović nisu mogli da probiju šumu nogu pred golom Jedinstva.

Gosti za 90 minuta igre nisu uputili nijedan udarac u okvir gola na kom je stajao Nikola Tasić, a jedini pokušaj su imali u 59.minutu kada je Mijatović šutirao pored desne stative.

Sloga duplira prednost u 66. minutu. Janjić je dobro prošao po levoj strani, poslao loptu paralelno sa ivicom šesnaesterca, do nje je prvi stigao Jovanović, a kasnio Rajović čiji start je dobro postavljeni Vuković istog trenutka okarakterisao kao penal. Lopti je prišao kapiten Plazinić, i jakim, rezantnim udarcem postigao svoj 12 gol u sezoni i na taj način duplirao prednost svoje ekipe.

Sloga Požega
Važna pobeda na startu prolećne sezone u Srpskoj ligi Zapad

U 70. još jedna velika gužva pred golom Jedinstva. Ristić je izveo korner sa desne strane, Tasić pokušava glavom, gosti se na trenutak brane, pa Cerović sa pola metra pogađa stativu, a na kraju pored gola šutira Jovanović. Samo dva minuta kasnije stopostotnu priliku nije realizovao Golubović. Prvo je pogrešio štoper Jedinstva Filipović, Plazinić prvi dolazi do te lopte, pa sa njom beži Boškoviću i Filipoviću. Usledio je pravovremeni pas ka Goluboviću čiji udarac ide preko gola.

Poslednji pokušaj na utakmici imao je Jovanović posle udarca sa ivice šesnaesterca, ali nije bio precizan pa je na kraju ostalo 2:0.

Bez obzira na kvalitet meča, Sloga je zasluženo došla do prvih prolećnih bodova. Tako je borba za mesto broj dva postala zanimljivija jer su čak četiri ekipe u tri boda.

U narednom kolu Sloga gostuje u Loznici istoimenom domaćinu.