Javor Matis srušio građevinare (VIDEO)

IVANJICA – Javor Matis je ostvario ubedljivu pobedu od 3:0 protiv Rada i krenuo ka gornjem delu tabele.

Građevinarima nije pomogla ni promena trenera čime je uprava Rada želela da prodrma igrački kadar ali očigledno da ova šok terapije nije uspela pa su u Ivanjici zabeležili treći poraz u nizu.

Radojičić je izveo ekipu u sastavu: Marković, Perendija, Kasalica, Bosančić, Trifunović, Stjepanović (Živković 60′), Petrović, Milošević, Šaka (Kovalenko 46′), Trninić i Smiljanić (Bjedov 70′). Bondžulić je imao dosta kadrovskih problema zbog povreda i bolesti igrača pa se na kraju opredelio za startnu postavu: Lazović, Đerić, Kolaković, Amanović, Jevremović, Piščević, Kuveljić, Maričić (Krnić 81′), Dolmagić (Sević 75′) , Petković i Mrkaić (Pavišić 83′).  Utakmicu je sudio Novica Anđelovski a pomagali su  mu Goran Beljin i Dejan Potočan.

Javor Matis-Rad

Da će od samog starta ići na pobedu domaći su pokazali u uvodnim minutima utakmice. Nakon izvedenog kornera gosti se za trenutak brane, a u nastavku Maričić proigrava Mrkaića a Marković padom u noge napadaču Javor Matisa spašava svoju mrežu. Još jednom je Mrkaić bio u centru zbivanja ovoga puta u 20. minutu. Lako se oslobodio Perendije a kada je trebao da kruniše svoj trud usledio je neprecizan udarac. U 26. Maričić je bio u prodoru, Marković boksuje loptu daleko od svog gola a sve se završilo jakim udarcem Dolmagića pored gola. Samo minut kasnije domaćin je poveo 1:0. Od samog početka akcije u glavnoj ulozi je bio Maričić. Dobio je loptu duž leve aut linije od Jevremovića, lako se oslobodio Miloševića ubacio loptu pred gol gde je bio Trninić posle čije intervencije lopta ponovo dolazi do desetke domaće ekipe nakon čega sledi očajna intervencija Markovića za zasluženo vođstvo Javor Matisa. Do kraja poluvremena beležimo još jednu lepu akciju Ivanjičana ali Piščević nije dobio loptu kako je trebalo pa do promene rezultata nije došlo.

Rad je u nastavku utakmice  krenuo nešto agilnije pa je svoje fudbalsko umeće pokazao Bosančić, ali sa lošom završnicom. Gosti su 53. minutu tražili od Anđelovskog jedanaesterac jer je Kolaković navodno pri svojoj intervenciji igrao rukom. Anđelovski nije reagovao i od penala nije bilo ništa. Na drugoj strani je dobrim udarcem zapretio Maričić. Novu priliku Javor Matis ima preko Petkovića u 57. minutu a isti igrač samo minut kasnije propušta priliku bolju od penala. Svoju prednost Javor Matis duplira u 63.minutu. Mrkaić je dobio loptu na levoj strani, dugo je tražio poziciju za udarac i kada ju je pronašao lopta je pogodila stativu. Za jednog od vodećih strelaca Superlige Petkovića bilo bi mnogo da ni ovu priliku ne realizuje, pa je njegovim 5. golom u ovoj sezoni ivanjički superligaš poveo 2:0.  Koliko škripi u odbrani Rada pokazao je 66. minut. Dolmagić je dugom loptom tražio i pronašao Mrkaića koji je sa lakoćom prevario Trninića a pored Perendije prošao kao japanski brzi voz, da bi na kraju rutinski savladao Markovića za ubedljivo vođstvo od 3:0. Kao da su se zadovoljili igrači u belom pa Rad stvara par dobrih prilika. Prvo je Lazović morao da spašava svoj gol posle odličnog udarca Kovalanka koji je u igru ušao na startu drugog poluvremena. Još jedan rezervista Rada, inače bivši igrač Javor Matisa Bjedov ne koristi priliku, posle dobrog centaršuta sa desne strane a u finišu utakmice Petrović je lukavo gađao levi gornji ugao Lazovićevog gola da bi golman Javor Matisa odlično reagovao i spasao siguran pogodak. Poslednju priliku na utakmici imao je Sević u nadoknadi vremena. Sa golom ga je spojio Dolmagić, lovonogi ofanzivni vezni se nije najbolje snašao u datoj situaciji a nije dobro reagovao ni na popravnom pa je rezultat na kraju ostao 3:0 za Javor Matis.

Rad je i u ovoj utakmici pokazao da u odbrani mnogo škripi. Promaja je duvala na sve strane  i da su domaći igrači bili više koncentrisani pobeda je mogla da bude i ubedljivija. Izuzetno značajna tri boda za Ivanjičane koji u narednom kolu gostuju u Subotici domaćem Spartaku.