Sloga iskopala rudu (VIDEO)

POŽEGA – Sloga je pred svojim navijačima u laganom ritmu savladala novajliju u Srpskoj ligi Zapad,Trepču iz Kosovske Mitrovice.

Poraz od Sušice nije mnogo poremetio ritam fudbalera Sloge. Veoma brzo su se resetovali i pred 300 gledalaca savladali solidnu ekipu Trepče koja je igrala u sastavu: Milentijević, Lazić, Pantović (Trajković 69′), Milošević, Idrizović, Ilić, Radunović, Kasalović, Šobat (Karamatić 60′), Radojević (Tanasković 46′) i Mihajlović. Sloga: Glintić, Kalajanović, Vlašić, Nikolić, Janjić, Filipović, Stevanović (Ječmenica 76′), Jovanović (Martinović 60′), Kilibarda, Gajić (Golubović 76′) i Plazinić.

Sloga Požega-Trepča

Da će Sloga biti superiornija od gostiju pokazuje sam početak utakmice. Već u 2. minutu zatresla se mreža Milentijevića. Stevanović je poslao loptu prema Jovanoviću, a on kao na tacni poslužio Plazinića kojem nije bilo teško da savlada golmana Trepče i dovede svoju ekipu do prednosti od 1:0.

Mogao je Stevanović mnogo bolje u 15. minutu kada mu je Gajić ostavio povratnu loptu ali je posle njegovog udarca ona završila pored gola. U 21. Šobot je posle dobro izvedenog slobodnog udarca primorao Glintića na intervenciju i do kraja poluvremena nije viđena nijedna situacija vredna pažnje pa domaćin na odmor odlazi sa golom prednosti.

Sloga u Požegi savladala Trepču rezultatom 3:0

Prvu priliku u nastavku imali su gosti. Šobot je ubacio loptu pred gol Sloge, ona je došla do Pantovića, a Glintić je odličnom intervencijom prebacio preko prečke. Ni domaći ne ostaju dužni pa Stevanović pokušava da pronađe Gajića. koji u padu ne uspeva da zahvati loptu pa se sve završilo samo na uzdasima publike. Ono što nije uspeo Gajić u 55. ispravio je Kilibarda u 62. minutu. Filipović ga je idealno proigrao a mlađani napadač Sloge rutinski postigao gol za 2:0. Plazinić je bio veoma blizu svog drugog gola na ovoj utakmici ali ga je stativa sprečila u tome. Janjić ga je pronašao, gosti su tražili ofsajd, a saveznik Milentijevića je bio okvir gola.

U 80. minutu je bilo 3:0. Zanimljivo je bilo to što su svi gostujući igrači bili fokusirani na kapitena Sloge Nikolića, čak ih je sudija upozoravao da ne preteraju u načinu odbrane, a onda je štoper Sloge napravio takvo kretanje, kao tenk, i sa pet metara neometan lagano sproveo loptu u mrežu.

Sloga savladala novajliju u Srpskoj ligi Zapad,Trepču iz Kosovske Mitrovice

Gosti su mogli da ublaže poraz u 83. minutu. Izveden je korner, stvorila se gužva iz koje je upućen udarac ka golu Sloge a lopta na tom putu pogađa u ruku Martinovića. Odogvornost je preuzeo Idrizović, najbolji pojedinac u redovima Trepče ali njegov šut je bio neprecizan, pa lopta od prečke odlazi preko gola.

Na kraju je ostalo 3:0 za nova tri boda koje Slogu sele na poziciju broj 5. U narednom kolu Sloga će gostovati u Novom Pazaru domaćoj Jošanici.