Stotka Užičana u Velikom parku protiv OKK Beograda

UŽICE – Košarkaši Slobode slavili protiv OKK Beograda  100:72 (21:18, 32:21, 28:18, 19:15).

Očekivao se znatno jači otpor „klonfera“ u Velikom parku, ali već sredinom druge četvrtine, kada je Sloboda stekla 12 poena prednosti (36:24), bilo je jasno da će oba boda ostati na obalama Đetinje i da će Sloboda doći do treće pobede u sezoni.

Pokušavao je strateg Beograđana Vule Avdalović da češćim izmenama razmrda svoju ekipu, ali oni nisu imali rešenje za motivisane Užičane koji su „leteli“ po terenu svih 40 minuta. Pred poslednji napad gostiju u prvom poluvremenu bilo je 14 poena više na kontu „crveno-crnih“ (53:39).

Između 25. i 30. minuta četa Vladimira Lučića je serijom 20:6 raspršila sve nade Beograđana da mogu nešto više da urade u ovom meču. Imali su domaći u poslednjoj četvrtini i više od 30 poena više na svom kontu, a činjenice da je Sloboda upisala čak 15 asistencija više (24:9) i u skoku bila uspešnija sedam puta (40:33) daju jasnu sliku onoga što se dešavalo na terenu.

Po prikazanoj igri, Užičani su zaslužili da ih bodri mnogo više gledalaca nego što ih je ove večeri bilo u Velikom parku. Jedan od razloga bilo je i preklapanje termina sa derbijem sezone u Čajetini.

Izvori foto: SportoManija