Sigurna Sloga (VIDEO)

POŽEGA – Sloga je u 9.kolu Srpske lige Zapad ubedljivo savladala Mladi radnik 4:0.

Sloga je deklasirala goste iz Požarevca rezultatom 4:0, i za to im je bilo potrebno 45 minuta. Doduše mnogo im je pomogao Marković koji je na izdisaju prvog poluvremena dobio crveni karton i time svojoj ekipi smanjio šansu da se u drugom poluvremenu ravnopravno nosi sa domaćinom.

Sloga pobedila Mladi radnik

Žarko Jovanović trener Mladog Radnika opredelio se za sastav: Dizdarević (Damnjanović 78’) , Krstić (Janušević 68’), Žilović (Božić 68’), Miović, Stanić, Drecun (Mladenović 78’), Đorđević, Milisavljević, Miladinović (Sokolović 57’),Marković i Luka. Aleksandar Petaković nije imao razloga da izmišlja toplu vodu jer su mu svi igrači bili na raspolaganju pa je njegova ekipa nastupila u sastavu: Nikola Tasić, Kolarević, Nikolić, Glišović, Janjić, Željko Tasić, Ristić, Jovanović (Stanić 79’), Tošić (Šarčević 46’),  Lukić (Janković 68’) i Plazinić (Bogićević 74’). Utakmicu je sudio Nikola Todorović iz Loznice a pomagali su mu Nemanja Vučićević iz Krupnja i Nikola Čotrić iz Loznice.

Kao i svim utakmicama koje je do sada Sloga igrala na domaćem terenu, krenulo je jalovo, bez ideje kako probiti gust bedem pred protivničkim golom. Kada se tome doda i način igre Požarevljana, sa dosta odugovlačenja i prenemaganja na terenu sa konstatntnim seckanjama igre, onda nije ni čudo što nam je prvih 45 minuta donelo slab kvalitet igre bez mnogo prilika za postizanje gola.

U 19. minutu Ristić je lepo proigrao Jovanovića, koji je znalački primio loptu ali je njegov udarac bio izblokiran. Minut kasnije svoj udarac je probao i sam Ristić posle solo prodora Plazinića a lopta odlazi visoko preko gola. Pokušao je Ristić još jednom, ovoga puta u 22.minutu kada lopta odlazi pored gola. Gosti nisu imali preteranih ambicija da ugroze Tasića a jedini put su to uradili u 27.minutu preko Milisavljevića, bez potrebe da interveniše Nikola Tasić.

A onda se u smiraj prvog poluvremena dogodio detalj koji je utakmicu odveo u totalno drugom smeru, u smeru koji odgovara domaćoj ekipi. Igrao se treći minut nadoknade kada je Marković po drugi put nepromišljeno startovao, oba puta nad Plazinićem i oba puta za žuti karton. Morao je ranije u svlačionicu i ostavio je Mladi radnik sa 10 igrača na terenu. Vrlo brzo Todorović je odsvirao kraj prvog poluvremena u kom nije bilo golova.

Petaković je u svlačionici ostavio neprimetnog Tošića, a na teren poslao Šarčevića. I nije dugo trebalo Slogi da dođe do prednosti. Prvo je slobodan udarac sa leve strane izveo Lukić, Dizdarević boksuje loptu samo do Jovanovića koji je vraća pred njegov gol a Željko Tasić i loptu i Dizdarevića zakucava u mrežu, za veliku radost domaćih. Od tog trenutka se sve menja. Mladi radnik više nije imao šta da izgubi, ali realno ni da dobije, pa se Sloga razgoropadila i priredila goleadu.

U 62. sve je dobro uradio Plazinić. Dobio je loptu blizu gostujućeg šesnaesterca, pored njega je bio Sokolović, ali Plazinić je previše iskusan za ovakve situacije. Pretrčao je Sokolovića, izmakao mu loptu i pao a Todorović bez dvoumljenja pokazuje na belu tačku. Staro pravilo kaže da penal ne izvodi igrač nad kim je prekršaj bio, ali pravilu su tu da se krše. Plazinić se namestio i šutirao tako da nijedan golman to ne može da brani. 63. minut 2:0 za Slogu.

Posle samo dva minuta domaćin je vodio 3:0. Kolarević je bio uporan, na kraju je po drugii put došao do lopte i poslao je pred protivnički gol. Tamo je bio Plazinić, lopta pogađa stativu a najprisebniji i najbliži golu je bio Jovanović kojem nije bilo teško da se upiše u listu strelaca.

Stopostotnu šansu u 74. minutu ne koristi Glišović. Ristić je više nego dobro ubacio loptu pred gol Mladog radnika a štoper Sloge je sa pet metara šalje preko gola. Tačku na i stavio je Šarčević u 81. minutu. Najlepša akcija domaćih krunisana je golom. Sve je krenulo od Nikolića, pa reko Ristića, Šarčevića i Kolarevića. Usledio je pas paralelno sa golom a brzonogi Šarčević je stigao u završnicu i sa pet metara postiže gol za konačnih 4:0.

Sloga pokazuje znake superiornosti. Do kada će to trajati videćemo, ali neka traje dok traje. Prvenstvo je dugo, ima još mnogo da se igra i prednost koju sada Požežani imaju nad drugim konkurentima ne sme da zavara.

Sledi niz teških utakmica počevši od Slobode u Užicu u narednom kolu, pa preko Sloge iz Petrovca na Mlavi do Budućnost Krušika u Valjevu.