Siguran start Javora (video)

IVANJICA – Javor Matis je u 2. kolu Super lige golovima Dražića i Docića savladao Spartak i tako potvrdio prošnonedeljni uspeh iz Novog Pazara.

Javor Matis je pred 1500 gledalaca savladao Spartak koji ni ovoga puta nije uspeo da postigne gol u Ivanjici. Posle velikih vrućina i nemogućih uslova za igru danas je u Ivanjici bilo dosta prijatnije vreme pa se to videlo i na terenu, jer su se igrači dosta lakše kretali i „imali“ više vazduha. Aleksandar Janjić nije menjao ništa u sastavu u odnosu na prošli meč pa su utakmicu počeli: Đogatović, Gajić, Miletić,Crnomarković, Milović, Docić (Ađuru 83′), Đokić, Gafurov (Vujović 58′), Eliomar, Stojakovići Dražić (Zečević 77′). Stevan Mojsilović se opredelio za sastav: Mirković, Farkaš , Mezei,Antonić, Kovačević, Jočić, Milošević, Plavšić, Makarić (Ilić 56′), Ivanović (Georgijević 58′) i Milić (Jondić 69′). Utakmicu je sudio Igor Stojilković iz Zemuna a pomagali su mu Uroš Stojković Beograd, Vladimir Šegrt takođe Beograd, dok su dodatne sudije bili Srđan Jovanović iz Kaluđerice i Nemanja Petković, Beograd. Pre prvog sudijskog znaka minutom ćutanja odata je poslednja počast Goranu Gogiću, nekadašnjem igraču Javor Matisa koji je prerano otišao sa životne i fudbalske scene.
Gosti su u početku utakmice bili angažovaniji, doduše manje opasni pred protivničkim golom, sa većim posedom lopte. U 9.minutu Plavšić je odlično proigrao Ivanovića koji je pobegao odbrani domaćih a na kraju je Đogatović vadio kestenje iz vatre da bi tri minuta kasnije videli odličan prodor Milića pa dobar centaršut, na koji kasni najistureniji igrač Spartaka Ivanović. Od tada Javor Matis pruzima igru i kontrolu utakmice i iz prve dobre akcije dolazi do prednosti. Kombinovali su po levoj strani Miletić i Eliomar, da bi na kraju Docić idealno poslužio Dražića. Najbolji strelac Ivanjičana iz prošlog prvenstva imao je dovoljno vremena da se namesti pored nespremnih štopera Spartaka i savlada nemoćnog Mirkovića.
U 21.penal za Javor Matis. Gafurov je krenuo u solo prodor a Mezei nesmotreno reaguje, ruši igrača domaće ekipe u svom šesnaestrecu a Stojilković sa malom zadrškom pokazuje na kreč. Loptu je uzeo Docić i lako savladao Mirkovića za vođstvo Ivanjičana od 2:0. Bio je to 22.minut.
U 24. odlična prilika da se reši meč već u prvom poluvremenu. Dražić je pobegao po desnoj st0rani nakon čega se stvorila velika gužva, dosta neodlučnosti u samoj završnici da bi na kraju šutirao Docić a izblokirao ga je Kovačević. Kao što je i rečeno domaći su imali kontrolu igre pa u 32.min još jedna dobra prilika za Dražića. Izveden je aut Đokić je preglavao loptu a Dražić ponovo prima loptu u petercu ali ovoga puta nije bio precizan.
Na isteku prvog poluvremena slobodan udaracza Spartakje izveo Milić tako što umalo nije razbio tek urađeni prozor na kući pored stadiona.

Na samom startu drugog poluvremena ni Mojsilović ni Janjić nisu ništa menjali u sastavu svojih ekipa. Ritam igre je malo opao jer su domaći bili zadovoljni postignutim u prvih 45 minuta a gosti nemoćni da bilo šta promene. U takvoj igri Spartak prvi dolazi do prilike ali ne zahvaljujući dobroj akciji, već nespretnoj intervenciji Miletića. Igrao se 60. minut kada jeloše vratio loptu do Đogatovića koji jedva dolazi do nje a potom je bio primoran da svoj gol spašava i od napadača Spartaka Milića.
73.minut donosi prvo veliko uzbuđenje pred golom Mirkovića. Stojaković je usvom stilu proigrao Đokića čiji udarac na žalost pogađa samo prečku tako da je rezultat ostao 2:0. Tri minuta posle toga nakon katastrofalne greške rezerviste Jondića Dražić je krenuo sam na protivničkog golmana, kada je došao do šesnaesterca proigrao je Docića a Mirković odlično intervenisao i tako spasao svoj gol. Spartak je u 88.minutu imao odličnu priliku preko Plavšića ali za Subotičane je mreža u Ivanjici očigledno začarana ne samo na ovoj utakmici već duži niz godina.
Posle konferencije ostaje nepoznanica da li su trener Mojsilović i svi ostali na stadionu gledali istu utakmicu. Prema njegovim rečima Spartak je trebao da postigne četiri, pet golova a svi su videli da je jedva dva puta pošteno ušao u protivnički šesnaesterac. Odatle protističelogično pitanje, kako da daš četiri, pet golova kad samo dva puta šutneš u okvir gola!?
Ali oni koji prate fudbal u Srbiji znaju da je sve moguće. Ono što je sigurno je da je Javor Matis više nego zasluženo pobedio Spartak koji je pokazao da zna da igra ali i da nema završnicu.