Pobeda košarkaša Slobode (VIDEO)

UŽICE – U drugom kolu Košarkaške lige Srbije bez publike, u Velikom parku, košarkaši Slobode savladali Dunav. Solidnu utakmicu odigrali su Užičani, slabu gosti iz Starih Banovaca, što je na kraju rezultiralo prvim ovosezonskim pobedom Sloboda – Dunav 91:70 (51:38).

Utakmicu sjajno otvaraju domaći košarkaši. Uglavnom poenima raspoloženog Nikolića, koji vešto kažnjava nedostatak centimetara u reketu gostiju, tako ekipa Slobode vrlo brzo stiče dvocifrenu prednost. Gosti slabi – mekani u odbrani, konfuzni u napadu – Užičani su na 2 minuta pre kraja prvog perioda već na +18 (25:07).

Košarkaši Slobode savladali Dunav

Odnos snaga na parketu ostaje isti sve do polovine druge četvrtine, kada gosti vezanim trojkama Majstorovića i Malidžana, na mlaku odbranu Slobode, hvataju rezultatski priključak (36:30).

Time-out koji zove strateg domaćih Lučić samo kratkoročno donosi određeni rezultat i reakciju. Košarkaši Dunava nastavljaju sa rafalnom paljbom, trojke se nižu kao na traci – utakmica je potpuno otvorena (41:36).
Konačno, povratkom na teren Nikolića i Stepanovića, a na krilima pomenutog dvojca, košarkaši Slobode zaigrali su znatno čvršće, angažovanije i vrlo brzo vraćaju dvocifrenu prednost (51:38). Tim rezultatom se i otišlo na odmor između dva poluvremena.

Utisak je da je ekipa Slobode znatno kvalitetniji rival, i kad god bi Užičani zaigrali kako znaju – u oba pravca – rezultat bi ubrzo bio tu.

Tadija Tadić igra vrlo kvalitetne minute početkom trećeg perioda, prednost Slobode raste. Sve do kraja četvrtine, uz manje oscilacije, Užičani održavaju stečeno vođstvo i pred poslednjih 10 minuta imaju +16 na svom kontu (70:54).

Odmah na početku poslednjeg kvartala ekipa Slobode povećava svoju prednost na +20 (74:54). Od tog trenutka pa do kraja utakmice, intenzitet igre opada, i košarkaši Slobode rutinski meč privode kraju.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Dimitrije Nikolić sa 17 poena čemu je dodao 11 skokova, od čega 9 ofanzivnih, Stepanović je postigao 16 (9 skokova), Tadić 12 (7 asistencija), a Ilkić i Pažin po 10 poena.
Kod gostiju, nešto bolji od ostalih bili su Majstorović sa 15, i Kovačević sa 11 poena.

Izveštaj: Đorđe Stanojčić/ZooMUE