Košarkaši Zlatibora izgubili od Studentskog centra (VIDEO)

BANJA LUKA – Košarkaši Zlatibora izgubili su od Studentskog centra rezultatom 74:88 u šestom kolu regionalne ABA 2 lige u okviru banjalučkog „balona“.

Čajetinski tim je samo u prvom poluvremenu uspeo da pruži otpor neporaženom timu koji je ovim ostvario šestu pobedu.

Najefikasniji u ekipi Strajina Nedovića bili su Dušan Kutlešić i Stefan Mitrović sa po 14 poena. Za pobednički tim 11 igrača se upisalo u listu strelaca, a 13 poena je ubacio plejmejker Nikola Pavlićević, 12 je dodao Igor Todorović, a 11 Milić Starovlah.

Zlatibor je dobro otvorio meč i poveo sa 6:1, ali Podgoričani prave seriju 7:0 i prelaze u vođstvo.

Studentski centar je treću četvrtinu otvorio serijom 12:0, a Zlatibor je bio bez poena četiri minuta. Taj period je i odredio ishod utakmice jer je ekipa trenera Nenada Trajkovića imala dobru defanzivnu postavku i više raspoloživih rešenja u napadu pa je razlika rasla. Uz zvuk sirene za kraj poslednje četvrtine Papić se konačno upisuje u strelce ubačenom trojkom za 48:67.

Studentski centar je upisao novi ubedljiv trijumf i dokazao se kao glavni kandidat za ulazak u prvi rang ABA lige. Kvalitet igračkog kadra sa iskustvom igranja u višem rangu koje imaju Tejić, Pavlićević, Starovlah ili potencijalom Amerikanca Megija koji je imao rekordne trojkaške učinke u koledž košarci dokazan je i na parketu jer tim nije poražen ni u crnogorskom prvenstvu, pa tako u 15 mečeva ove sezone nemaju poraz.

Posle utakmice šestog kola, predstavnici kluba iz Čajetine u subotu napuštaju „mehur“ u Banja Luci s obzirom da neće odgirati treći meč u nedelju protiv Robotničkog jer makedonski tim nije mogao da dođe na turnir zbog pojave korona virusa u sopstvenim redovima.

To će doneti Zlatiboru pobedu službenim rezultatom 20:0, ali i više vremena za pripremu utakmice protiv zemunske Mladosti, ekipe koja je na prvom mestu u Košarkaškoj ligi Srbije sa skorom 16/1, a ovaj derbi igra se u sredu 27. januara.

Izvor: zlatiborpress