KK Sloboda pobedila MZT Skoplje (VIDEO)

BANJA LUKA – Košarkaši Slobode pobedili su u Banja Luci KK Skoplje rezultatom 81:70.

Ekipa Slobode imali su problema u prvom četvrtini, počevši od organizacije napada, preko ležernosti i dekocentracije u odbrani, pa do šuta sa distance i promašenih zicera. Takođe, probleme je imala i ekipa iz Skoplja, pa minus 3 ispred drugih 10 minuta ne izgleda tako loše.

Na poluvremenu rezultat je bio 37:37.

Ono što nisu uspeli naplatiti u drugoj, košarkaši Slobode materijalizuju u trećoj deonici. Protok lopte je puno bolji što za posleicu ima dosta lakih poena, odbrana je znatno pokretljivija, čvršća i šut je proradio.

Sjajne minute igra Aleksa Stepanović, Tadić i Ilić odlično prate. Pred poslednjih 10 minuta Sloboda ima ozbiljnu prednost (62:49).

Poslednji period, predvođeni zaista odličnim Aleksom Ilićem, košarkaši Slobode igraju pametno, mirno i kontrolisano, koristeći loš šut ekipe MZT-a i na kraju beleže ubedljivu pobedu.

Najefikasniji u ekipi Slobode bio je Aleksa Stepanović sa 20 poena, dok se iz ekipa iz Skoplja izdvojio Gravet sa 24 poena.