Zvezda protutnjala Ivanjicom (VIDEO)

IVANJICA – Crvena zvezda je bez velikih problema ostvarila pobedu u Ivanjici 5:1.

Dejan Stanković je posle derbija rekao da njegova ekipa putuje u Ivanjicu da overi brejk koji je napravljen protiv Partizana. Za one koji prate Super ligu sumnje u overu brejka nisu postojale ni pre a ni za vreme utakmice jer je Stankovićeva ekipa rezultatski pregazila Javor Matis,  5:1. Trener Beograđana je izveo ofanzivnu postavu koja je izgledala ovako: Borjan, Gajić, Pankov, Milunović (Gobeljić 80’), Rodić, Petrović, Kanga, Ivanić (Vukanović 80’), Katai (Srnić 70’), Ben (Falko 75’) i Krstović (Pavkov 70’). Bondžulić je smislio formaciju 4-2-3-1 sa sledećih jedanaest igrača: Velimirović, Jevtić, Pavišić (Stojanović 83’), Ostojić, Jevremović, Dukure, Maričić (Rušević 67’), Šćepanović (Balabanović 76’), Nikolić (Vico 76’), Ilić i Luković (Zvekanov 76’). Utakmicu je sudio Lazar Lukić sa pomoćnicima Draganom Bogićevićem i Bojanom Banovićem.

Odlično je počelo za domaćina. Već u 4. minutu su poveli 1:0. Bila je to odlična akcija, lopta odlazi na desnu stranu do Nikiolića pa potom do Lukovića. Sigurno je da je Luković prvobitno želeo da centritra ali je lopta krenula ka prvoj stativi, Borjan iznenađujuće nije bio spreman pa je samo uspeo da je skrene u mrežu. Radost domaaćih je trajala samo tri minuta. Lukić je dosudio sumnjiv prekršaj za Crvrnu zvezdu na 18 metara od gola. Kod lopte su stali Katai i Kanga. Katai je slobodnjak izveo kao penal i crveno belima doneo izjednačenje. U 22. minutu smo videli odličan udarac Gajića sa preko 25 metara ali je Velimirović bio spreman i loptu izbacio u korner. Na drugoj strani u 25. minutu slično je pokušao Luković, ali Borjan nije morao da interveniše. Nastavili su sa tendencijom šuteva pa je Krstović u 28. šutirao, pravo u Velimirovića. Crvena zvezda je došla do prednosti u 31. minutu. Kanga je u startu pobegao Dukureu pa onda odlično proigrao Ivanića. On nije uspeo da svalada Velimirovića ali je to u nastavku akcije pošlo za nogom Kataiu, pa je Zvezda povela 2:1. Veliku priliku za izjednačenje Javor Matis je imao u 41. minutu. Jevremović je izveo korner sa desne strane lopta je došla na prvu stativu a onda je glavom pokušao Ostojić, da bi lopta pogodila prečku.

Nastavak igre počinje prilikom za goste. Ben je izveo slobodan udarac a Krstovićev pokušaj glavom odlazi preko gola. Mogli su mnogo bolje domaći u 53. minutu. Jevremović je posalo loptu u šesnaesterac, ona dolazi do Ilića koji se odlučio za udarac a ne za asistenciju Lukoviću, pa ova prilika odlazi u nepovrat. Gosti dolaze do prednosti od 3:1 u 65. minutu. Izveden je slobodan udarac sa desne strane, lopta putuje u srce šesnaesterca gde je najbolji u skoku Milunović koji je zakucao loptu pod prečku i doveo goste do nedostižne prednosti od dva gola razlike. Veliku priliku da smanji rezultat imao je Rušević u 69. minutu.

Luković je izvanredno posalo loptu ka rezervisti Javor Matisa ali ovaj nije bio precizan. Nakon toga su Rušević i Borjan imali obračun a Lukić ih je smirio žutim kartonima. U 72. bilo je 4:1. Lopta posle kombinovanja dolazi do Ivanića a on pronalazi usamljenog Bena na petercu domaćih. Internacionalcu crveno belih nije bilo teško da savlada mlađanog Velimirovića. Javor Matis je pokušao sa smanji rezultat u 78. minutu kada je Zvekanov loptu poslao  na levu stranu gde je bio Jevremović čiji udarac završava preko gola.

I pored solidne igre Javor Matis doživljava rezultatsku katastrofu. Još jednom je Rodić dobro prošao po levoj strani, sve to je pratio Falko i zatresao mrežu Velimirovića po peti put. Mogao je u 86. minutu i drugi štoper Crvene zvezde da postigne gol ali je Pankov bio neprecizan sa pet metara posle udarca Gajića.

Crvena zvezda nastavlja svoj niz nepobedivosti i grabi ka još jednoj tituli. U Javor Matisu verovatno nisu ništo specijalno ni očekivali od ove utakmice i njihova borba za opstanak će se nastaviti u narednim kolima. Ivanjičani u narednom kolu putuju u Niš gde će ih dočekati domaći Radnički.