Zlatibor poražen u derbiju

PRIBOJ – Priboj – Zlatibor 82:75 (29:21,19:16,19:10,15:28)

U sportskoj dvorani u Priboju pred 1500 gledalaca utakmicu su sudili Arsić i Živanić iz Čačaka.
Za domacina Priboj su nastupali Pešut,Hadžifejzović 16,Ćirović 22, Zec 2, Bjelak 2, Beganović,LJubojević,R.Masalušić,Janjušević 10,Golubović 19,Stanojević,
M.Masalušić 11.
A gosti sa Zlatibora su nastupila u sastavu Tmušić,Pavlović 3(1 trojka), Brašanac,Šekularac 24(6 trojki),Kuzeljević,Pantović,Majstorović 3(1 trojka),Satarić 10,Smolović 5,Bogdanović,Stamatović,Mićević 30 (2 trojke)

Prvi pravi sneg doneo je mnoge probleme i prvi poraz košarkaša Zlatibora protiv konkurenta za ulazak u viši rang.U sjajnoj atmosferi u Priboju,na derbiju koji je okupio više gledalaca nego što je ukupna posećenost na svim utakmicama jednog kola naše prve košarkaške lige, ekipa Zlatibora nije prikazala ni trećinu svojih vrednosti i mogućnosti.Zašto smo zakazali na najvažnijem ispitu pokazaće analize koje će se svakako raditi.Preko sto navijača iz Čajetine i sa Zlatibora bilo je na ovom susretu,ali nažalost zbog velikog zastoja na putu ispred Nove Varoši,posmatrali su samo drugo poluvremene. I u tom periodu sjajnim navijanjem vratili su  igrače iz zaostatka od 20 poena,dali im snagu i poveli ih ka preokretu koji,ipak nije usledio.Zlatibor je u prvih 10 minuta primio ogromnih i nedopustivih 29 poena,jer je odbrana bila slaba i neadekvatna.Smolović je veoma rano ušao u problem sa ličnim greškama i susret je završio sa samo 5 poena.U drugoj i trećoj četvrtini eskalirala je loša realizacija i Pribojci,izuzetno motivisani su od 38:26,došli i do 21 poena prednosti(67:46).Jedine dve svetle tačke u timu bili su Mićević i Šekularac,ali falio je bar još jedan raspoložen igrač.Bekovi Bogdanović i Pavlović su bili totalno van igre,pa su Mićević i Šekularac preuzimali i ulogu organizacije igre.Njih dvojica su postigla ukupno 54 poena,a svi ostali 21.Mnogo smo lopti izgubili i nismo uspeli da postignemo neke lake poene iz kontra napada.Kao da je značaj susreta sputao naše igrače.Pred poslednjih deset minuta domaćin je vodio 67:47.  Bez ideje u napadu,sve se rešavalo individualno.Navijači Zlatibora nisu se mirili sa porazom i velikom podrškom prenuli su  igrače.U tih deset minuta Zlatibor je konačno bio onaj pravi.Šekularac je vezao tri trojke i sve je vodilo ka preokretu.Na tri minuta do kraja Priboj je vodio 79:72,ali je Satarić promašio zicer i u dva napada smo gubili loptu.Falio je dobar napad i jača odbrana i da domaćina uvedemo u veliki problem.Pokušali su trojkama na kraju ali nisu ušle i Priboj je slavio.Kasno smo počeli da igramo.

Zlatibor je prvi deo prvenstva završio na prvom mestu i dalje je glavni kandidat za viši rang.Priboj gostuje u Čajetini u poslednjem kolu i sve je u rukama Zlatibora.
Trener Zlatibora Vladan Kaloperović,ovako je ocenio utakmicu:“Loše smo igrali.Rezultat je na kraju premija za nas.Individualni kvalitet Mićevića i Šekularca nas je doveo u situaciju da smanjimo veliki zaostatak,ali nismo mogli više.Ono što smo radili u poslednjoj četvrtini,trebalo je da radimo od početka.“