Važna pobeda protiv Trajala (VIDEO)

UŽICE – U 24. kolu Prve lige Srbije, fudbaleri GFK Slobode savladali goste iz Kruševca, ekipu Trajala, minimalnim rezultatom 1:0. Strelac u 83. minutu bio je Marko Bačanin. Fudbalerima GFK Slobode ovo je tek šesta pobeda, a rekord lige drže u nerešenim mečevima, čak 13, uz pet poraza u ovoj sezoni.

Videlo se još od samog starta utakmice da su Kruševljani u Užice došli sa vidljivom namerom da uzmu jedan bod, tako su se gosti sramotno „valjali po terenu“ i opstruisali igru sve do vodećeg gola fudbalera GFK Slobode u 83. minutu.

Na drugoj strani, fudbaleri Slobode počeli su ofanzivno, i već u sedmom minutu zapretili gostima. Ristić je sa 15 metara snažno ali neprecizno šutirao, pa je lopta završila pored gola.

Samo minut kasnije Đukić je šutirao iskosa sa ivice šesnaesterca, Sredojević je u najboljoj nameri intervenisao, ali nespretno, i da nije bilo golmana Jordanova koji je paradom skrenuo loptu, ona bi završila u sopstvenoj mreži.

Sloboda nastavlja da napada pa je nakon centar šuta Ristića iz kornera, Đorđe Glišović bio najviši u skoku, šutirao glavom sa peterca ali je lopta završila u gol autu.

Još jedanu dobru akcija u prvom poluvremenu Sloboda beleži u 29. minutu . Prodor Todora Glišovića po desnom boku, nakon čega je usledio odličan centaršut u srce šesnaesterca, Golubović je pokušao volejom, ali je loše zahvatio loptu, i sjajna prilika odlazi u nepovrat.

U drugo poluvreme i jedni i drugi ulaze sa željom da što pre stignu do gola. U 50. mintu gosti su prvi zapretili. Mijailović ulazi u šesnaesterac a onda sledi pas po zemlji do Stojanovića koji se slabo snalazi u šesnaestercu, i loptu šalje u gol aut.

U 58. minutu brza kontra gostiju, Rašković upošljava Stojanovića koji snažno šutira sa 19 metara ali je golman Vukašinović odličnom paradom spasao gol.

Iznenadna prilika za goste ukazala se u 63. minutu lopta stiže do rezerviste Savića koji se na 20 metara od gola, u duelu, oslobađa Golubovića i šutira iz okreta, u pokušaju da lobuje istrčalog Vukašinovića. Na sreću Užičana lopta završava pored leve stative u gol autu.

I kada su svi pomislili da neće biti golova, Ristić se u 83. minutu odlično oduzima loptu pored leve aut linije, nakon čega Golubović centrira u šesnaesterac gde je prihvatio Bačanin, okrenut leđima prema protivničkom golu, usledio je dribling kojim je izbacio Aleksića u odbrambeni Trajala, i onda zakucao loptu u gonji levi ugao golmana Jordanova. Veliko slavlje za nova tri boda.

U narednom vanrednom 25.kolu u sredu na Ubu, fudbaleri GFK Slobode gostuju ekipi Jedinstva.

Izveštaj: Z.Đoković/ZooMUE