Užički karatisti ostvarili dobre rezultate u Raškoj

RAŠKA – U nedelju 11.aprila u Raškoj, održan je Kup Uže Srbije za kadete, juniore i seniore u karateu.Karatisti Karate kluba „Užice“ ostvarili su zapažene rezultate, nastupajući u borbama ekipno i pojedinačno.

Ekipa juniorki u sastavu Rogić, Trmčić i Despić osvojila je bronzanu medalju, dok je ekipa juniora u sastavu Ristović, Vasilić i Pejković takođe osvojila treće mesto. Obe ekipe poražene su od „Borca“ iz Čačka.

Ekipa kadeta u sastavu Demian i Kristian Delić i Ivan Dunjić poražena
je u prvom kolu od ekipe „Raške“. U pojedičnim nastupima najbolja je bila Lidija Trmčić, u kategoriji juniorki do 48 kg, koja je posle dve ubedljive pobede osvojila zlatnu medalju.

Kod juniora do 68 kg sjajan nastup imao je Pavle Ristović, koji je u finalu u poslednjim sekundama ispustio pobedu i zauzeo drugo mesto. Demian Delić kadet do 70 kg, posle dve pobede, poražen je u finalu, zauzevši drugo mesto. Kod juniora do 76 kg treće mesto zauzeo je Boris Pejković sa pobedom i porazom. Teodora Despić u kategoriji preko 54 kg sa skorom pobeda i poraz zauzela je treće mesto.

Ivan Dunjić kadet B klasa osvojio je zlatnu medalju. Aleksandra Rogić i Vasilije Gudović nisu uspeli da se domognu medalja.