Tri boda za Slobodu (VIDEO)

UŽICE- Fudbaleri Slobode, savladali su ekipu Grafičara iz Beograda, rezultatom 2:1, u okviru 26.kola Prve lige Srbije. Golove za Slobodu postigao je Bačanin u48. i 68 minutu, dok je Ivelja u 59.minutu postigao go za Grafičar.

Odavno nije viđena ovako dobra i dinamična utakmica. Užičani su od starta krenuli ofanzivno, pa su se šanse u prvih 45. minuta ređale kao na tacni. U petom minutu lopta ubačena u šesnaesterac stigla je do Bačanina, koji je u pokušaju da prevari golmana Marinkovića iz okreta šutirao, ali je njegovu nameru mladi čuvar mreže prozreo i sačuvao svoj gol. U 14. minitu Ristić je na nedozvoljen način zaustavljen, dosuđen je slobodan udaraca. Ristić se lepo namestio, snažno šutirao sa 25 metara u donji levi golmanov ugao, ali rezultat ostaje nepromenjen. U 17 minutu beležimo prvu izglednu priliku za goste. Stojčev je levom nogom volejom zahvatio lotpu koja se odbila od zemlju, ali Bubanj to nije očekivao, pa je lopta završila preko gola. U 22. minutu Rašković je sa deset metara šutirao preko gola, da bi još jednu priliku zabeležili u 27. minutu. Lopta je ubačena iz kornera, najviši u skoku bio je Đorđe Glišović, ali golman Grafičara paradom šalje loptu u gol aut. U samoj završnici prvog poluvremena Ristić je odlično uposlio Đukića koji je povukao loptu nekoliko metara, a onda iskosa sa osam metara ali je lopta završila u naručju istrčalog golmana Marinkovića.

A onda samo tri minuta u nastavku susreta radost navijača Slobode. I ovog puta asisten je bio Rašković, a Bačanin je iskosa sa leve strane smestio loptu u nebranjeni deo mreže. U 56. minutu Sloboda je mogla udvostručiti prednost ali je Ristić ovog puta bio neprecizan, što su gosti umeli da kazne tri minuta kasnije. Stajić je šutirao, lopta se odbila Ivelje koji je prosto zakucao loptu po levoj strani pod prečku. Gosti su u 62. minutu ponovo zapretili, ovog puta snažan šut Dimitrića zasutavila je prečka. A onda u 68. minutu trud i angažovanje Užičana se isplatila za novu radost vernih navijača. Đukić je opasno prodro po desnom boku. Oslobodio se dva protivnička igrača, usledio je povratni pas do Bačanina, koji sa osam metara rutinski pogađa mrežu. Sva tri boda na kraju sasvim zasluženo ostaju u Užicu.

U sledećem, 27.kolu Prve lige Srbije, Sloboda u subotu,1.aprila, od 16 časova, na Stadionu “Radomir Antić” dočekuje ekipu OFK Vršca.