Sreća opet okrenula leđa (VIDEO)

UŽICE – OKK Beograd, Novi Pazar, Tamiš a sada i Zlatibor dobijaju Slobodu u triler završnici. Sloboda – Zlatibor 82:84 (19:31; 25:13; 20:15; 18:25)

Pred 1500 gledalaca, u pravoj košarkaškoj atmosferi viđena je dobra utakmica sa dosta preokreta da bi na kraju sreća otišla u pravcu Zlatibora. Gosti su dolično otvorili utakmicu i poveli 8:0. Bila je očigledna nervoza kod domaćih košarkaša i mora se napomenuti da je Lučić imao samo 10 igrača u rosteru, od čega su dvojica bili golobradi Krstić i Kovačević. Želja nije bila sporna, ali su Zlatiborci mnogo bolje trčali, apsolutno sve pogađali pa su na minut i po do kraja četvrtine imali prednost od 14 poena razlike, 29:15. Na kraju je ovaj period igre pripao gostima 31:19, a zanimljivo je da su gosti imali isti procenat šuta za dva i tri poena, 66,7%, a slobodna bacanja 100%. Sloboda u 2/4 ulazi mnogo odlučnije i odmah na startu pravi seriju 9:0, koju je prekinuo odlični Bjelica trojkom, a u sledećem napadu istom merom uzvraća Lovet. Sloboda je mic po mic stizala Zlatibor, da bi sa zvukom sirene fantastični Lovet doneo egal na kraju prvog poluvremena 40:40.

Nošeni dobrim navijanjem košarkaši Slobode do prvog vođstva na utakmici dolaze tek i 21.minutu kada Petar Marić poentira za dva poena (46:44) i kreće serija 8:0. Onda seldi skoro minut bez koša, da bi Lovet promešio šut za tri a Bjelica na drugoj strani pogodio za 58:54. Uspela je Sloboda da izdrži sve napade i da na kraju terećg perioda vodila 64:59.

U odlučujućoj četvrtoj četvrtini gosti koriste umor domaće ekipe, i kažnjavaju svaku grešku. Na pet minuta do kraja utakmice ponovo prevode rezultat u svoju korist i ona je u 38. minutu bila +6 (81:76). Pri rezultatu 77:83, Lovet trojkom diže halu na noge, a u narednom napadu je bio precizan za dva (82:83). Rondović je na 16 sekundi do kraja bio polovičan sa linije za dva bacanja i Sloboda je imala priliku da igra za produžetke ili pobedu. Lopta je išla u ruke Lovetu, on pokušava da trojkom donese pobedu svom timu, nije uspeo u tome pa su Čajetinci odneli ceo plen iz Užica.

Trojica igrača Slobode (Lovet 29, Simić 15 i Mraić 14) su od 82 poena postigli 58, dok su ostali dali 24. Nedostajali su poeni Čomagića, Crnića i Paunovića pa se to na kraju odrazilo na konačan rezultat.

Kod Zlatibora su dvocifreni bili Bjelica sa 24, Riznić sa 17, Rondović sa 13 i Krstajić sa 11 poena. U skokovima je bilo 43 naspram 32 za Zlatibor i taj detalj govori o dominaciji pod oba koša. Veoma bolan poraz Slobode, četvrti na jednu loptu u ovoj sezoni. Po rečima Lučića od povređenih igrača Otaševića, Hristova i Ćubića nema ništa još sigurno 30 dana. A do tada treba odigrati još pet utakmica u ritmu koji nije nimalo lak. Kao što reče Guša, kome se žuri!?