Sloga donela bodove sa teškog gostovanja

ZABLAĆE – Pogotkom rezerviste Ivana Jokovića u 82. minutu fudbaleri Sloge upisali su trijumf na gostovanju u Zablaću, protiv Poleta iz Ljubića, rezultatom – 0 : 1, u meču 12. kola Srpske lige Zapad.

Zbog radova na terenu u Ljubiću Polet je Slogu ugostio u Zablaću, gde svoje utakmice igra srpskoligaš Omladinac. Požežanima ovaj trijumf doneo mali pomeranje na tebeli, tako da su i dalje četvrti sa 22 boda, deset manje od lidera pribojskog FAP-a.

Veliki problem igračima obeju ekipa pravio je izuzetno jak vetar i nedovoljno kvalitetan teren, što se i odrazilo na kvalitet fudbala. U prvih 45 minuta vetar je bio „saveznik“ požeškog tima, ali je njegova jačina onemogućavala da se ima potpuna kontrola nad loptom, dok su domaći fudbaleri samo gledali da što dalje pošalju loptu od svog gola. Golman Poleta Barać se, u prvom poluvremenu, dobrano namučio sa ubacivanjem lopte sa peterca, koja je u takvim situacijama završavala na dvadeset-trideset metara od njegovog gola.

Požeški sastav je u prvom delu utakmice vršio konstantan pritisak, ali su tek dva – tri puta uspevali da priprete odbrani ekipe iz Ljubića. Domaći su od 15. minuta ostali sa igračem manje, zbog isključenja Kuveljića, koji je, kao poslednji igrač odbrane, pred svojim šesnaestercom, startom sa leđa, srušio Arnautovića, koji je bio u kontri. Bila je to prilika da Požežani iz slobodnjaka ugroze gol Poleta, ali je lopta, koju je uputio Arnautović, završila tik iznad prečke.

Mučili su se domaći igrači da pređu na polovinu Sloge i u tome su uspeli tek dva – tri puta, a jedan pokušaj, sa nekih dvadesetak metara, završio je put blizu desne Radićeve stative u gol autu.

Vetar nije popuštao ni tokom drugog poluvremena, kada je bio „saveznik“ Poleta, ali i u takvoj situaciji, i sa igračem više na terenu, Sloga drži težište igre na protivničkoj polovini. Ulaskom Grujičića u igru, domaći se malo „oslobađaju“ i povremeno prete, upravo preko „profesora“, ali se u dva navrata istakao golman Sloge Radić.

Požežani su do prednost došli u 82. minutu, ali su i pre toga imali dva zicera, koja ne pretvaraju u gol Joković i Petrović, obojica udarcima sa pet metara, prvi glavom, a drugi nogom, ali oba puta Barać refleksno reaguje u spasava svoju mrežu. Ipak, osam minuta, pre kraja regularnog dela utakmice i on kapitulira, a rezervista Sloge Joković, iz neposredne blizine, pogađa mrežu i donosi radost svom timu.

Treba reći da su domaći mogli do poravnanja u četvrtom minutu nadoknade, kada je jedana „bomba“ sa više od dvadeset metara „overila“ prečku nemoćnog Radića, ali promene rezultata nije bilo.

Narednog vikenda Sloga, na svom terenu, dočekuje Mladi Radnik 1926. iz Požarevca.