Sloga bolja od Sloge (VIDEO)

POŽEGA – Sloga je sa novim trenerom ostvarila važnu pobedu i sada gaji nadu da može da krene ka vrhu tabele.

U utakmici koja nije obilovala prilikama Sloga je iskoristila dve i tako došla do važnih bodova. Čini se da je šok terapija u smislu promene trenera uspela jer je domaćin igrao agresivno i visoko, dok gosti nisu pokazali ni delić onoga što je od njih očekivano. Sloga 33 koju sa klupe predvodi Andrija Ferlež utakmicu počinje u sastavu: Lazić, Ilić, Stević, Sremčević, Marjanović, Andrić (Miladinović 61′), Nedinić (Živanović 61′), Milanović, Drecun, Luka i Milisavljević (Božić 77′). Domaća Sloga sa novim šefom stručnog štaba Aleksandrom Petakovićem gostima se suprotstavila sastavom: Glintić, Kalajanović (ž), Vlašić (ž), Nikolić (ž), Janjić, Cerović (Filipović 70′), Martinović, Jovanović (Gajić 77′), Stevanović (Kolarević 67′), Plazinić i Golubović (ž). Utakmicu je sudio Nikola Đorđević iz Aranđelovca a pomagali su mu kragujevčani pod istim imenom i prezimenom Nikola Obradović. Pre početka utakamice odata je poslednja počast Zdravku Tošiću. Zdravko je u svojoj igračkoj karijeri nastupao za fudbalske klubove  Sloboda, Prvi partizan, GP Zlatibor,  Jedinstvo Putevi i Zlatar. Kao trener je radio u FK GP Zlatibor, Zlatar i fudbalskom klubu  Sloga iz Požege.

Prvi udarac u okvir gola viđen je u 8. minutu kada je Plazinić sve pripremio za Stevanovića a njegov udarac je završio u rukama Lazovića. Već u sledećem napadu domaćin je poveo. Vlašić je izbacio loptu ispred svog gola, ona je došla do Golubovića koji je ostavio idealnu povratnu loptu za Jovanovića a mladi napadač Sloge pokazuje svoj kvalitet prvo u brzini posle u nesebičnosti. Proigrao je Plazinića koji lagano ispred istrčalog Lazića postiže svoj peti gol u ovoj sezoni. Indisponirani gosti su bili bez ideje a ovako je izgledao njihov prvi pokušaj da ugroze Glintića. Šutirao je Milanović u 20. minutu. Ništa više vredno pomena nije napravila nijedna ni druga ekipa pa se poluvreme završilo minimalnom prednošću domaće Sloge.

Odmah na startu drugog poluvremena Plazinić prolazi po levoj strani, idealno proigrava Golubovića koji u padu loptu šalje pored gola. Kao i prvom, isti scenario u nastavku. Prvo prilika pa gol. Raspoloženi Plazinić je završio veliki deo posla jer je dugo nosio loptu, a onda je poslao na desnu stranu gde je bio Kalajanović. On je malo promuljao odbranu Sloge 33 pa uposlio Jovanovića. Usledio je udarac koji nije bio pod kontrolom Lazića pa je domaćin od 55. minuta vodio 2:0. Jovanović je uz Plazinića bio stalna ospasnost po gostujuću odbranu pa još jednom preti. Janjić se lepo ubacio po levoj strani još lepše video Jovanovića a sterlac drugog gola pokušava ali je izblokiran. I pored toga Lazić je samo mogao pogledom da isprati let lopte koja odlazi na gornji deo njegove mreže. Samo što je ušao u igru Gajić je bio u prilici da postigne gol. Kolarević je odlično centrirao a rezervista Sloge nije dobro zahvatio loptu glavom pa je ona otišla pored gola.

Slabi gosti koji nisu imali nijednu izgledniju priliku za gol, mogli su da smanje rezultat u poslednjem minutu utakmice. Luka je poneo loptu pa lepo proigrao Milanovića koji pretrčava istrčalog Glintića a Živanović se propisno obrukao kada sa pet metara ne pogađa prazan gol.

Značajna pobeda za Slogu. Možda su Požežani u prthodnim utakmicama izgubili samopouzdanje, ali se u ovoj videlo da je ekipa fizički spremna i da može da trči. Imaće Petaković prostora da unapređuje igru svoje ekipe a do koje granice će to biti pokazaće naredni mečevi.