Sloboda nadigrala Loznicu

UŽICE – Fudbaleri Slobode pobedom nad ekipom Loznice, rezultatom 4:0, plasirali su se u osminu finala KUP-a Zapadne Srbije. Gajić je postigao dva gola, Filipović i Tomić po jedan za domaćina.

„Utakmica je bila dosta dobra kao prvenstvena. I pored činjenice da je ekipa Loznice došla u kombinovanom sastavu, prilično sam zadovoljan kako su momci odradili utakmicu i mi nastavljamo dalje takmičenje u Kupu. Od sutra, mi se već pripremamo za nedelju i za prvenstvenu utakmicu jer nam je to prioritet. Moramo se dobro pripremiti, ponoviti igru i borbenošću upisati nove bodove“ izjavio je šef stručnog štaba Slobode, Jovan Nikitović.

GFK Sloboda Užice

Crveno-crni su dominirali tokom tokom čitavog meča i gotovo da nijednog momenta pobeda nije dolazila u pitanje.

Od starta meča, ekipa Slobode je nametnula svoj ritam i već u šestom minutu Gajić je sjajno iskoristio situaciju jedan na jedan sa golmanom. Ubrzo zatim, sjajnu akciju Slobode i odličnu asistenciju Zakoča nije iskoristio Nešović, čiji udarac je uzdrmao prečku gola gostiju. Na drugi pogodak se čekalo do 39. minuta, kada je Gajić sjajno pratio akciju i iskoristio kiks odbrane Loznice. Ostalo mu je samo da se ušeta u protivničku mrežu.

Drugo poluvreme nastavilo se u istom ritmu, gde Slobodaši dominiraju nad protivnikom. U 67. minutu odličan prekid Nikole Nešovića iskoristio je Saša Filipović i udarcem glavom matirao golmana gostiju. Tačku na ovaj susret stavio je Veljko Tomić u 72. minutu, kada je udarcem sa ivice šesnaesterca matirao nemoćnog golmana Loznice.

Gajić u duelu na meču sa Loznicom

S obzirom da je do daljnjeg zabranjeno prisustvo publike na gradskim utakmicama iz Slobode su savetovali publici odakle može da prati ovaj, ali i sve ostale mečeve, a to su: zgrada u Omladinskoj ulici, prostor iznad južne tribine, garaža u dvorištu i „Valjaonički soliteri“ (ulica Železnička), kao i Vojna zgrada u ulici Nikole Pašića.

Naredni protivnik Slobodi će biti Bane iz Raške, a utakmica se igra na Gradskom stadionu u Užicu.

Izvor: Infoera/ZooMUE