Remi sa Timokom nedovoljan za Prvu ligu Srbije (VIDEO)

POŽEGA – Fudbaleri Sloge nisu uspeli da izbore plasman u Prvu Ligu Srbije, pošto su u revanš utakmici baraža u Zaječaru, protiv domaćeg Timoka 1919 odigrali nerešeno 1 : 1. Zaječarci su poveli golom Miloša Roševića u 55. minutu, ali su gosti samo dva minuta kasnije golom Borka Nikolića izjednačili rezultat. Zahvaljujući trijumfu, pre četiri dana u Požegi, ekipa iz Zaječara će od naredne sezone nastupati u prvoligaškoj konkurenciji, dok će Sloga i dalje biti član Srpske lige Zapad.

Gosti iz Požege su od starta krenuli na sve ili ništa. Već u 2. minutu Veljko Bogićević koristi grešku domaćina, kada je dobio loptu na petercu i neometan ni od koga šutira pored stative golmana Aleksandra Jovanovića.

U 16. minutu Timok je uzvratio preko Ivana Davidovića ali i ovaj šut ide pored same stative golmana Nikole Tasića. Pokušaj mladog Strahinje Tošića u 19. minutu i Veljka Bogićevića u 36. minutu bili su lak plen za golmana Jovanovića. Pred sam kraj prvog dela Zaječarci su pokušali iz prekida da ugroze gol gostiju, ali nakon centaršuta Igora Pantića Požežani su lako izneli loptu iz svog šesnaesterca.

Fudbaleri Sloge su, tokom prvih 45 minuta, kontrolisali igru, i težište preselili na protivničku polovinu, ali to nisu uspeli da pretvore u vođstvo, tako da se na poluvreme otišlo bez golova – 0 : 0.

Drugo poluvreme, prema očekivanjima, bilo je dosta interesantnije, jer je ekipa Sloge morala da krene mnogo ofanzivnije ka golu Timoka, koji je imao rezultat koji ga vodi u Prvu ligu. Čitavih deset minuta nastavka Požežani pritiskaju odbranu domaćeg sastava i činilo se da su blizu da savladaju golmana Timoka Aleksandra Jovanovića.

U 55. minutu utakmice „sevnula“ je kontra Zaječaraca. Kapiten domaće ekipe, Miloš Cvetković, šalje sjajan pas iza leđa odbrane gostiju i proigrava mladog Miloša Roševića, koji je ostavljen sam u šesnaestercu i u situaciji 1 na 1, levom nogom, plasira loptu u mrežu nemoćnog golmana Tasića, na oduševljenje domaćih navijača za 1 : 0.

Radost zaječarske publike još se nije ni stišala kada je stiglo izjednačenje. Samo 2 minuta, nakon vođstva Timoka, posle nesigurne intervencije golmana Jovanovića, nakon kornera, lopta ostaje pred golom domaćeg sastava, a u gužvi, na petercu, najbolje se snalazi kapiten Sloge Borko Nikolić i loptu ubacuje u mrežu 1 : 1.

Bio je to šok i za fudbalere, ali i navijače Timoka, a gosti iz Požege nastavljaju sa pritiskom i već u narednoj akciji mogli su do potpunog preokreta, ali je udarac sa ivice šesnaesterca, posle odbitka, završio malo pored leve stative golmana Jovanovića.

U 65. minutu meča uzburkale su se strasti na terenu nakon jednog prekršaja, na polovini Sloge, bilo je i odgurivanja između igrača dve ekipe, ali je sudija Simović, sa par žutih kartona,obema ekipama, smirio situaciju.

Desetak minuta kasnije sjajna prilika za domaći tim. U kontri je bio Knežević, po levoj strani, koji je „doneo loptu“ do visine kaznenog prostora gostiju, a onda je usledio prizeman centaršut u srce šesnaesterca, ka rezervisti Lapčeviću, koji, na sreću Požežana, promašuje gol i ostavlja Slogu „u igri“.

Do kraja susreta gosti su nastavili sa pritiskom, ali nisu uspevali da dođu do prave šanse, pa su u samoj završnici pokušavali veoma nezgodnim dugim loptama. Jedna od takvih ispala je iz naručja golmanu Jovanoviću, ali srećom po njegovu ekipu, bez posledica.

Simović je meč produžio 5 minuta, a u samoj završnici nadoknade vremena imali su gosti ubacivanje iz ugla, kada su još jednom pripretili odbrani Zaječaraca, no sve je ostalo samo na „pretnji“.

Odbranili su se domaći, a potom je usledilo veliko slavlje fudbalera i simpatizera Timoka, dok su na drugoj strani terene fudbaleri sloge popadali po terenu.