Prva liga na vidiku (VIDEO)

IVANJICA – Javor Matis je porazom od Čukaričkog u 37. kolu na domaćem terenu svoje šanse za opstanak sveo na domen teorije.

Javor Matis nije uspeo da ostvari pobedu protiv podmalđene ekipe Čukaričkog već je doživeo i poraz pa mu po svemu sudeći sledi selidba u rang niže.  Čukarički, odnosno njegov šef stučnog štaba Dušan Đorđević je za razliku od utakmice sa Partizanom drastično promenio sastav svoje ekipe. Nije bilo provređenog Docića, na klupi su ostali standardni Petrović, Stevanović, Jovanović, Kamenović i Pantić a u protokolu za ovu utakmicu što na terenu što na klupi bilo je 14 bonus igrača. Startna postava brđana je izgledala ovako: Mićović, Ćirković, Tanasijević, Drezgić, Tošić, Mijailović, Vidosavljević (Lukić 46’), Savić (Čolović 63’), Kajević (Ergelaš 46’), Kovač i Rakonjac (Baić 57’). Igor Bondžiluć nije imao  mesta za kalkulaciju pa je njegova ekipa izašla na teren u najjačem sastavu: Lazović, Vico (Rušević 69’), Pavišić (Jevtić 68’), Ostojić, Jevremović (ž), Dukure, Maričić (Balabanović 78’), Nikolić, Luković, Tanko (ž) i Ilić (ž). Utakmicu je sudio Srđan Jovanović a pomagali su mu Uroš Stojković i Milan Mihajlović svi iz Beograda.

Prvu veliku priliku za postizanje gola imali su gosti. Odlično su kombinovali oko šesnaesterca domaćih a onda je lopta došla do usamljenog Rakonjca kojeg je Lazović odličnim istrčavanjem sprečio da se upiše u listu strelaca. Uzvratio je Javor Matis u 22. minutu kada je glavom šutirao Luković a Mićović loptu izbacuje u korner. Luković je imao dobru ideju kada je gađao prostor ali je napadač Javor Matisa reagovao u stilu svog prezimena tanko. U 28. kardinalna greška Vica. Imao je loptu u svojim nogama, mogao je da uradi sa njom mnogo toga ali je izabrao najgore rešenje. Savić ga je izblokirao i stvorio sebi poziciju jedan na jedan  a Lazović po drugi put skida zicer gostujućim igračima.

Mogao Javor Matis do prednosti u 35. minutu. Ilić je odlično spustio glavom  loptu do Lukovića koji je malo čekao, na kraju našao prostor da uputi loptu ka golu ali je to bilo veoma neprecizno. Pola minuta kasnije isti igrač je pokušao glavom, i ovoga puta neprecizno. U 39. smo videli odličan udarac Mijailovića kada je šutirao sa 30 metara za malo preko gola. 43. minut donosi solo prodor Lukovića kada prvo vara Mijailovića a nakon dugog nošenja lopte sledi udarac koji sa lakoćom brani Mićović.

Drugo poluvreme počinje prilikom Javor Matisa. Ilić je došao do lopte ali je imao prostora da je šutne špicem preko gola a na početku 49. minuta isti igrač je šutirao glavom i kada su svi videli loptu u mreži ona odlazi tik pored desne stative. Isti igrač je u 60. minutu bio dekoncentrisan kada posle kornera Jevremovića ne reaguje kako treba i prilika odlazi u nepovrat. Šok za domaće dolazi samo pola minuta kasnije. Ergelaš je uputio ocentaršut Baić je izmako kontroli štoperima Javor Matisa i glavom matirao nemoćnog Lazovića. Luković je u 66. minutu stvorio sebi priliku za udarac i pogodio stativu.

Mogao je bolje Ilić u 85. minutu kada je šutirao sa 12 metara ali i ovoga puta nije bio precizan. Konačan ishod ove utakmice postavio je Čolović u prvom minutu nadoknade vremena i tako najverovatnije Javor Matis poslao u Prvu ligu Srbije. Jovanović je u trećem minutu nadoknade pokazao na belu tačku posle starta nad Ruševićem. Luković je preuzeo odgovornost i smanjio vođstvo gostiju na 2:1 i to je bilo sve što su domaći  uradili u utakmici koja im je bila sve.

Ostalo je još jedno kolo do kraja prvenstva. Šanse za opstanak Javor Matisa u Super ligi mogu su svesti u domen naučne fantastike i više apsolutno ništa nije u njihovim nogama. Imaju minimalne šanse jer sledi teško gostovanje u Beogradu ekipi Voždovca koji takođe ima pritisak zvani opstanak, naročito posle poraza od Partizana. Da je nekim slučajem Javor Matis izvukao bar bod u utakmici protiv Čuke ovaj duel bi bio direktan meč za opstanak. Ovako, pitaju se drugi.