Poraz na startu prvenstva (VIDEO)

GORNJI MILANOVAC – Kadeti Metalca i Smedereva su u poslednjoj utakmici prvog kola odigrali odličan meč sa čak sedam golova.

Kadeti Metalca i Smedereva su 200 gledalaca koji  su došli da pogledaju utakmicu prvog kola Prve kadestske lige regiona zapadne Srbije častili sa sedam golova a ceo plen nose gosti jer su postigli 4 a primili 3 gola. Smederevo je nastupilo u sastavu: Ivković, Gavrilović, Žikić, Marjanović, Karać, Dodić, Blagojević, Biberdžić, Živanović, Paunović i Ćorović, trener Jovan Jacić. Domaća ekipa koju sa klupe predvodi Bojan Gojak utakmicu je počela sa startnom postavom: Žižović, Jevtović, Nikolić, Mijatović, Savković, Pešović, Dušan Milovanović, Gavrilović, Veljko Milovanović, Mirković i Urošević.Utakmicu je sudio Miroslav Milić iz Gornjeg Milanovca a pomagali su mu Milan Babić iz Topole i Marko Mihailović iz Aranđelovca. Na samom startu velika prilika za Metalac. Milić je u 2. minutu dosudio slobodan udarac na 18 metara od gola gostiju. Lopti je prišao Veljko Milovanović i iskoristio rupu u živom zidu ali lopta na kraju pogađa samo stativu a nastvaka akcije nije bilo jer se vođa navale Metalca Urošević nalazio u ofsajdu. Smederevo uzvraća samo četiri minuta kasnije. Biberdžić je ubacio u vatru Paunovića kojeg je pratio Jevtović. Do lopte prvi dolazi napadač Smedereva i lob udarcem je šalje iz leđa Žižovića koji je bespotrebno napustio svoj gol i tako olakšao posao Paunoviću da se po prvi put na ovoj utakmici upiše u strelce. Dobru priliku za domaće imao je u 15. minutu Veljko Milovanović kada je posle centaršuta Jevtovića glavom šutirao pravo u golmana Ivkovića. Metalac dolazi do izjednačenja u 21.minutu. Lopta je došla do danas odličnog Veljka Milovanovića i treća mu je bila sreća. Odlučio se udarac sa 20-tak metara, doduše golu je dosta kumovao i loše postavljeni Ivković pa se lopta našla iza njegovih leđa za radost domaćih. Na sličan način je u 32.minutu pokušao Živanović, a Žižović na jedvite jade spašava svoj gol iako je udarac bio veoma slab. Smederevo ponovo vodi u 37. minutu. Uporni Marjanović je došao do lopte pa je poslao u šesnaesterac domaćih gde je najprisebniji bio Živanović čiji udarac još jednom lobuje Žižovića. Gosti nisu tu stali već u smiraj prvog poluvremena postižu i treći gol. Do lopte je došao Blagojević, u želji da centrira ona mu prelazi preko noge, ali na njegovu sreću tačno tamo gde treba. Žižović je još jednom bio kratak pa su Smederevci na poluvreme otišli sa dva gola prednosti.

U nastavku prvi prete domaći. Gavrilović je proigrao Pešovića a ovaj traži Uroševića ispred kog interveniše Marjanović i na kraju Ivković. Posle samo 6 minuta igre u drugom poluvremenu Metalac smanjuje na 2:3. Duga lopta ka Uroševiću kojeg je pratio Marjanović, ali je Ivković bez ikakve potrebe krenuo sa gola i omogućio centarforu Metalca laku realizaciju. Mogao je bolje Gavrilović kada je šutirao levom nogom ali neprecizno kao i 58. kada je zakasnio na centaršut Mirkovića. Lepu priliku za izjednačenje ima Glišović Lukić dva minuta kasnije. Izveden je korner sa desne strane rezervista Metalca je bio najbolji u skoku ali lopta posle njegovog udarac odlazi preko gola. Kazna za promašaje stiže u 69. minutu. Paunović je prišao lopti kako bi izveo slobodan udarac. Žižoviću nije pomogao ni živi zid, ni atraktivna parada koja je samo ulepšala Paunovićev gol, drugi na ovoj utakmici. Novu nadu Metalcu da može da izbegne poraz donosi Petrović u 84. minutu. Dušan Milovanović je poslao loptu pred gol gostiju gde je Ilija Petrović bio najprisebniji i sa 5 metara postiže treći gol za svoju ekipu. Nisu imali dovoljno snage kadeti Metalca da dođu do izjednačenja pa su Smederevci uspeli da zadrže stečenu prednost i tako odneli kući ceo plen. U narednom kolu Metalac gostuje u Šapcu domaćoj Mačvi.