Podela bodova (VIDEO)

UŽICE – U 6. kolu Prve lige Srbije, fudbaleri GFK Slobode odigrali nerešeno 2:2 protiv pančevačkog Železničara.

Prvih 15 minuta igre gosti su imali više loptu u nogama, ali bez konkretne akcije. A onda se sve okrenulo u korist domaćina.

U 14. minutu nakon auta usledio je odličan centar- šut, a na nabačenu loptu sa leve strane Šušnjar je glavom sa sedam metara poslao loptu pod prečku za radost domaćih navijača.

Nije se dugo čekalo na drugi gol jer je već u 20. minutu dubinska lopta na ivici šesnaesterca nakon greške odbrane, koja je na trenutak zastala, Šušnjak je prvi stigao do lopte, prevario golmana gostiju, i sa ivice peterca još jednom poslao loptu u mrežu.

I mogao je odlični Šušnjar u 38. Minutu da postigne het trik ali je propustio idealnu priliku da nakon asistencije Miletića i po treći put zatrese mrežu domaćina.

U nastavku susreta gosti su ušli rešeni da daju sve od sebe. Iako su prvu ozbiljniju šansu imali tek u 53. minutu, kada je Grgićev šut zaustavila prečka, radost je stigla sedam miunuta kasnije. Simčević je ubacio loptu sa desne strane po zemlji, najbolje se snašao Grgić i sa 12 metara iskosa pogodio nebranjeni deo mreže.

Konačan rezultat postavio je rezervista Kordić u 73. minutu, koji se najbolje snašao u gužvi koja je nastala posle slobodnog udarca i sa tri metra smestio loptu iza Vukašinovićevih leđa.

U narednom 7. kolu Sloboda gostuje komšijama na Zlatiboru.

Izveštaj: Z. Đoković/ZooMUE