Podela bodova (VIDEO)

UŽICE – U četvrtom kolu Prve lige Srbije u Užicu, pred 1500 gledalaca remi GFK Slobode i Rada 1:1.

Od samog starta, fudbaleri Branka Mirjačića je pokazala zube i jasno stavila do znanja da je došla da prekine negativnu seriju iz Užica i odnese sva tri boda.

Već u 33. sekundi Adamović je na centaršut sa desne strane zahvatio loptu glavom i sa pet metara gađao levi donji ugao Vukašinovićevog gola, ali je čuvar mreže domaćih odlično reagovao.
U šestom minutu slobodan udarac sa 20 metara iskosa Markišić precizan u gornji levi ugao za prednost gostiju 0:1.

U osmom minutu ista scena na suprotnoj strani. Ristić iskosa sa 20 metara iz slobodnjaka, ali golman Đurković je lako ukrotio taj šut.

U 17. minutu gosti su imali priliku da udvostruče prednost. Zatajila je odbrana GFK Slobode, neko je odigrao rukom a glavni sudija Janjuš nije se dvoumio i pokazao na belu tačku. Mandić je šutirao penal ali Vukašinović ga je pročitao i odbranio penal.

U 37. minutu Markišić je izveo slobodan udarac sa leve strane, ali je lopta završila pored same leve stative. Domaći fudbaleri su imali želju da stignu do izjednačenja, ali bez realizacije. To ilustruje i podatak da tek u 40. minutu beležimo prvi šut Slobode u okvir gola. Mihajlović je centrirao a Đorđe Glišović sa 20 metara snažno šutira ali je golman Rada i ovog puta bio na mestu.

U 42. minutu Ristić je imao priliku za izjednačenje. Izveo je slobodan udarac sa 30 metara, snažno šutirao u nameri da pogodi desni golmanov ugao, ali Đurković je i tada bio na visini zadatka.

U nastavku susreta Sloboda je krenula ofanzivnije. Bojan Gajić je u dva navrata imao priliku, ali ne i dobru završnicu.

Želja i borbenost domaćih se isplatila u 68. minutu kada je neko od gostujućih igrača na nedozvoljen način zaustavio napad Užičana a glavni sudija je dosudio penal. Siguran sa bele tačke bio je Ristić.

Fudbaleri GFK Slobode naredni meč igraju u gostima sa ekipom IMT.

Autor: Zorica Đoković/ ZooMUE