Pobeda za nadu (VIDEO)

IVANJICA – Iako oslabljen, Javor Matis je bez većih problema osvojio sva tri boda protiv neubedljive Mačve.

Mačva koja je odavno rešila svoj status u Super ligi danas je u protokolu imala 10 bonus igrača od čega su četvorica bili u startnoj postavi: Perić, Pejović, Mihajlović, Pešić (Sladojević 60’), Subotić, Adamović (Ortiz 60’), Đoković (Tripković 46’), Knežević, Panić (Mihajlović 46’), Obrovac i Trimanović (Miajilović 71’). Bondžulić je pred Mačvu bio na velikim mukama jer nije mogao da računa na Lukovića, Maričića, Krnića i Pavišića pa je njegova ekipa izgledala ovako: Lazović, Vico, Ostojić, Jevtić, Jevremović, Dukure (Stojanović 90’), Šćepanović (Zvekanov 60’), Nikolić (Jovanović 85’), Balabanović Tanko (Tričković 46’) i Ilić (Rušević 85’). Utakmicu je sudio Momčilo Marković a pomagali su  mu Matija Olajoš Nađ i Darto Savović.

Javor Matis je otvorio utakmicu na najbolji mogući način. Već na početku drugog minuta Jevremović je odlično izveo slobodan udarac sa leve strane. Lopta je otišla na drugu stranu gde je bio Tanko a odbrana Mačve uz pomoć stative spašava svoju mrežu i loptu izbacuje u korner. Ponovo je kod lopte Jevremović sada okvir gola pogađa Ostojić, a Balabanović bez problema odbitak pretvara u gol i dovodi domaćina do prednosti od 1:0. Nakon vođstva domaćina igra se odvijala uglavnom između dva šesnaesterca i više na polovini gostiju a Tanko je u 24. minutu dobro šutirao iskosa sa desne strane ali Perić je bio spreman i spretan.

Duga akcija Javor Matisa u 26. minutu. Lopta je od Nikolića i Dukurea došla do Tanka pa ponovo do Dukurea. Šćepanović na kraju imao priliku da padne na vreme i dobije penal ali je u nastavku akcije lopta pogodila u ruku Pejovića i Marković bez dileme upire prstom u belu tačku. Pošto nije bilo Lukovića, odgovornost prihvata namlađi igrač Javor Matisa, Ilić. Lopta ide u desnu stranu na koju je krenuo i Perić i od dupliranja vođstva nije bilo ništa. Još jednom je zapretio Tanko, ovoga puta u 31. minutu a Perić nije morao da interveniše. Nastavio je Javor Matis da napada pa je Šćepanović mogao bolje u 38. minitu na pas Ilića. Što se Javor Matisa tiče stvari su došle na svoje u poslednjem minutu prvog poluvremena. Tanko je dobio loptu  na desnoj strani, usledio je jak i porecizan centaršut na prvu stativu a Ilić se ispravlja za promašen penal i glavom zakucava loptu iza leđa nemoćnog Perića.

Prvu priliku u nastavku imali su domaći. Posle kornera sa desne strane Ostojić je bio najbolji u skoku ali lopta ponovo pogađa prečku.  Veliku priliku je imao Ilić u 66. minutu. Dukure ga je poslao u trku sa Sladojevićem i Mijailovićem, napadač Javor Matisa je bio brži ali ne i spretan u završnici. U 70. smo videli odličan kontranapad Ivanjičana. Ilić je video da mu se iza leđa ubacuje Tričković čiji udarac Perić brani. Javor Matis po drugi pogađa stativu. Igrao se 76. minut kada je Ilić odlično asistirao Zvekanovu ali rezervista domaćih umesto mreže pogađa samo okvir gola. Priliku da poveća rezultat  imao je Rušević u 90. minutu a posle izvedenog kornera i Zvekanov ali je na semaforu ostalo krajnjih 2:0.

Situacija oko opstanka u Superligi se posle 33. kola još više iskoplikovala. Mnogo ekipa koje se nalaze u opasnoj zoni nenadano su podigle formu i iz utakmice u utakmicu igraju sve bolje. Beleže sjajne rezultate i kući i na strani pa više niko nije siguran. Poslednjih pet kola će doneti nemirne snove mnogim ekipama a Javor Matis u narednom kolu gostuje na severu Vojvodine Spartaku Ždrepčeva krv.