Metalcu ceo plen (VIDEO)

IVANJICA – U 11. kolu Super lige Metalac je savladao domaći Javor Matis 3:1, ali ostaće sumnja da li je domaćin oštećen za gol u 57. minutu.

U utakmici u kojoj su viđena tri penala, Metalac je odneo sva tri boda iz Ivanjice. Ostaje nejasna sumnjiva situacija iz 57. minuta koja je mogla da preokrene tok utakmice kada je lopta bila iza ili ispred gol linije, pa je na kraju pobeda upisana ekipi iz Gornjeg Milanovca.

Javor Matis ugostio Metalac iz Gornjeg Milanovca

Žarko Lazetić je izveo ekipu u sastavu: Puletić, Maksimović, Vasiljević (Milićević 90′), Vlalukin, Pecelj, Rogač, Desančić (Milisavljević 58′), Mbongo (Kokir 90′), Jokić (Zoćević 80′), Antonijević i Popović (Grbović 80′). Igor Bondžulić nije mnogo eksperimentisao pa je njegova ekipa izgledala ovako: Lazović, Maričić, Jevtić, Pavišić, Jevremović, Radivojević (Zvekanov 76′), Piščević, Mladenović, Šćepanović, Luković i Ilić (Tanko 68′). Utakmicu je sudio  Miloš Đorđić iz Novog Beograda  a pomagali su  mu Miloš Miškeljin iz Beograda i Nađ Matija Olajoš.

Teren nije bio nimalo lak za igru jer je na samom početku krenula da pada kiša pa nije bilo nimalo lako kontrolisati loptu. Zanimljiv pokušaj Mladenovića beležimo već u 7. minutu kada je posle solo prodora šutirao ali pored leve stative.

Gosti dolaze do prilike da povedu posle dosuđenog penala u 22. minutu. Popović je proigrao Mbonga na  njega kreće Pavišić, a Đurđić posle malo razmišljanja pokazuje na belu tačku. Odgovornost preuzima bonus igrač Maksimović i u stilu preiskusnog strelca vara Lazovića za vođstvo Metalca od 1:0.

Još se domaći nisu oporavili od šoka a Metalac je imao još jednu lepu priliku. U 25. minutu dosuđen je slobodan udarac za Metalac, stvorila se velika gužva u šesnaestercu domaćih, a pored svih visokih igrača glavom šutira omaleni Vlalukin.

U 26. minutu opet penal i opet isti akteri. Krenula je brza kontra gostiju, lopta ide na Mbongu kojeg ponovo ruši Pavišić, a Đorđić još jednom neumoljivo pokazuje na belu tačku. Sada je loptu uzeo kapiten Jokić i sigurnim udarcem doneo svojoj ekipi prednost od 2:0.

Pokušavao je domaćin na bilo koji način da stvori šansu, a jedna od takvih viđena je u 36. minutu kada je Mladenović poslao loptu pred gol gostiju a glavom pokušao Ilić.

U 40. minutu još jedan penal ali ovoga puta za Javor Matis. Bila je velika gužva pred golom Puletića, dva tri igrača Metalca su bila na zemlji, a jedan je rukom rukom imao kontakt sa loptom, pa je Đorđić po treći put morao da kreči. Luković je bio siguran u sebe i stavio loptu na belu tačku, a svoju odluku da izvede jedanaesterac potvrdio  je realizacijom za 1:2, a tim rezultatom se otišlo na odmor.

Nije bilo izmena na poluvremenu, a Šćepanović je u 52. minutu odlično šutirao sa 16 metara, tik pored leve stative.

U 57. minutu je domaćin možda oštećen za gol. Maričić je izveo korner, Jevtić je najbolje skočio i poslao loptu ka golu. Puletić je intervenisao, ali ostaje utisak da je lopta prešla gol liniju, a Miškeljinova zastavica je ostala dole. Jevremović je odlično šutirao u 60. minutu, jako ali za malo pored gola. Slično je šutirao i Mladenović  iz slobodnog udarca u 64. minutu.

Kazna za promašaje dolazi u 69. minutu. Milisavljević je više puta isfintirao centaršut a onda je pravovremeno loptu poslao pred gol gde je takođe pravovremeno utrčao Maksimović i glavom postigao svoj drugi gol na ovoj utakmici.

Detalj sa meča Javor Matis-Metalac

Imali su gosti odličnu priliku tri minuta kasnije. Još jednom je svojim pratiocima pobegao Mbongo, pa loptu na vreme prosledio do Popovića, a napadač Metalca nije uspeo da savlada dobro postavljenog Lazovića. Uzvratio je Tanko u 74. ali njegov udarac glavom nije bio precizan. Rasterećeni gosti su lako dolazili do gola domaćina pa Grbović odlično šutirao u 85. minutu. Ni to nije donelo promenu rezultata, pa je na kraju ostalo 3:1 za Metalac.

Kako reče Bondžulić neplaniran poraz. Ovo je četvrta utakmica u nizu u kojoj Ivanjičani ne znaju za pobedu. Sledi utakmica u Kupu Srbije sa Radničkim iz Kragujevca a posle toga gostovanje Crvenoj zvezdi. Stručnom štabu sledi detraljna analiza kako bi ekipu vratili u raspoloženje kakvo je vladalo do utakmice sa Vojvodinom jer samo tako se mogu očekivati dobri rezultati.