Košarkaši Slobode do druge pobede u ABA 2 ligi (VIDEO)

ZLATIBOR – U trećem meču turnira ABA 2 lige na Zlatiboru, Sloboda Užice – Spars realway Sarajevo 92:90 (47:46).

Još jedan težak i napet meč košarkaši Slobode rešili su u svoju korist. Momci zaslužuju, još jednom, sve pohvale za prikazano – kako danas, tako i tokom celog turnira održanog na Zlatiboru.

Pobeda košarkaša Slobode u trećem meču

Spor tempo igre u prvoj četvrtini, verovatno zahvaljujući terminu odigravanja meča. Niti su odbrane bile intenzivne, niti napadi tečni i produktivni. Rezultatska klackalica na snazi je većim delom prvog perioda,koji ekipa Sparsa rešava u svoju korist rezultatom 21:18.

Kao da je prva četvrtina poslužila samo za zagrevanje košarkašima Slobode. Rastrčali su se Slobodini momci u drugom periodu, sjajnu napadačku rolu imaju Ilić, Nikolić i Simić, pa je Sloboda je na +7 (41:34). Nekoliko brzopletih grešaka Užičana, kao i dve vezane trojke Hasandića na drugoj strani, čine da je utakmica u potpunom egalu pred kraj druge četvrtine, 47:46 za Slobodu.

Košarkaši Slobode forsiraju trčanje u leđa protivniku i u trećem periodu, i to daje rezultata. Aleksa Ilić opet ima dobre minute, Simić je pokretač mnogih akcija, Stepanović takođe dobar tako da Slobode stiže na+10 (63:53). Sarajlije odgovaraju vezanim poenima, utakmica je ponovo u egalu pred poslednjih 10 minuta.
Veliko opterećenje za ekipu Slobode su lične Stepanovića i Nikolića, obojica imaju po 4 pred poslednju četvrtinu.

Četvrti period bio je pun uzbuđenja, vrlo nezgodan za ljubitelje košarke sa nešto tanjim živcima. Košarkaši Slobode konstantno su oni koji vode, ali to nije bila prednost koja obezbeđuje mirnu završnicu. Sarajlije napadački uglavnom predvodi Gegić, dok Užičani igraju znatno raznovrsnije, sa više igrača uključenih u realizaciju.
Na koncu u penal završnici koja je usledila, Simić i Vojinović mirno realizuju vezane penale, i obezbeđuju Užičanima pobedu i veliko slavlje, 92:90 .

Najefikasniji u redovima Slobode bio je Stefan Simić sa 23 poena čemu je dodao 8 skokova i 6 asistencija. Dobro su ga ispratili Nikolić sa 16, Ilić sa 14, Stepanović sa 13 i Jovan Vojinović sa 10 poena.

Slobodina druga pobeda u meču protiv Sarajeva

Kod ekipe Sparsa, bolji od ostalih bili su Kamenjaš i Hasandić sa po 18 poena.

Prvi deo ABA 2 lige za košarkaše Slobode je gotov razumevajući to da bi u poslednjem kolu trebali igrati utakmicu protiv hrvatske Gorice koja, usled problema sa Korona virusom, uopšte nije doputovala na Zlatibor, tako da Užičani ‘prvi balon’ završavaju sa skorom od 3 pobede i samo jednog poraza.

Izveštaj: Djordje Stanojčić/ZooMUE – foto: ABA liga