Još jedan poraz u nizu fudbalera Zlatibora (VIDEO)

UŽICE – Golovima Ilića i Lukovića Javora Matis u Užicu savladao Zlatibor u 28. kolu Super lige Srbije. To je 17. poraz fudbalera Zlatibora u ovoj sezoni.

Strelci za pobedu Ivanjičana koji su osvojili značajna tri boda i odvojili se od opasne zone bili su Andrej Ilić u 15. minutu i Luka Luković u 83.

Javor Matis je poveo iz dobre akcije u kojoj je posle šuta Maričića sa 20 metara, golman Čupić odbija loptu do Ilića koji je lako smešta u mrežu, za 0:1.

Sudija Jovanović nije dosudio nekoliko faulova za domaći tim, nakon čega su usledili usledili protesti sa klupe Zlatibora, što je rezultiralo isključenjem šefa stuke Predraga Ristanovića u 72. minutu.

Gosti iz Ivanjice čuvali su vođstvo i čekali grešku domaćih, koji su imali veći posed lopte ali nisu dolazili do velikih šansi. Nepovezanost u zadnjoj liniji domaćih iskoristio je Luković u 83. minutu za ispostavilo se konačnih 0:2.

Ekipa Igora Bondžulića zabeležila je devetu pobedu u prvenstvu i zauzima 12. poziciju na tabeli. Naredni meč igraju u Ivanjici protiv „fenjeraša“ OFK Bačke.

Dok fudbaleri Zlatibora nisu zabeležili pobedu na svom terenu od 22. novembra, a naredni meč igraju sa Radnikom u Surdulici 3. aprila.