Sloga bez premca (VIDEO)

POŽEGA – Sloga je u jednoj od najboljih partija u ovoj sezoni u 20. kolu srpske lige zapad savladala Mačvu 1929 rezultatom 2:0.

Više nego zasluženo Sloga je ostvarila svoju 16. pobedu u ovom prvenstvu. U utakmici u kojoj su imali pregršt prilka, postigli su „samo“ dva gola i pokazali da im nema premca u ovoj sezoni.

Gosti koji su se predstavili kao dobro pripremljena ekipa, sa željom da se nadigravaju predvođeni trenerom Igorom Đurkovićem utakmicu su počeli u sastavu: Lazić, Milutinović, Marjanović, Isailović, Močić, Martinović, Stanić (Dimitrijević 73’), Stevanović (Glišić 46’), Petrović (Ćirić 78’), Vujčić (Drezgić 78’) i Mihailović.

Aleksandar Petaković se opredelio za sastav na koji su uglavnom svi navikli, sa jednom izmenom: Nikola Tasić, Kolarević (Stanić 82’), Vlašić, Cerović, Janjić (Glišović 72’), Željko Tasić, Marković (Šarčević 46’), Ristić, Bogićević, Jovanović (Lukić 69’) i Plazinić. Utakmicu je sudio Uroš Vuković iz Kragujevca a pomagali su mu sugrađani Nikola Marković i Marko Jevremović.

Sloga je od samog početka krenula agresivno pa u 2. minutu imamo dvostruko uzbuđenje pred golom Lazića. Priliku su imali dvojica najboljih strelaca Sloge Jovanović i Plazinić, ali je golman Mačve bio spretan i spasao svoj gol.

U 5. minutu je Ristić šutirao direktno u gol ali je pravu priliku imao Cerović jer je na kraju Ristićev šut tretiran kao centaršuta a štoper Sloge nije bio precizan. Minut kasnije Plazinić priprema priliku za Jovanovića koji pogađa prečku. Isti igrač je mogao do gola u 13. minutu kada je najbolji pojedinac utakmice Bogićević odlično proigrao Jovanovića a Lazić pravovremenim istrčavanjem još jednom spašava svoju mrežu.

Do gola je mogao i Kolarević. Janjić je u svom stilu prošao po levoj strani, uputio odličan centaršut  a samo lopta zna zašto je prošla sa spoljne a ne sa unutrašnje strane stative. U 35. smo videli izvanredan udarac Plazinića kada se lopta od prečke odbila u gol aut. Gosti su prvi put zapretili u 41. minutu kada je šutirao Mihailović.

Poslednju priliku za Slogu u prvih 45 minuta imao je Jovanović kada je glavom šutirao preko gola. I pored velikog broja prilika na odmor se otišlo rezultatom 0:0.

Drugo poluvreme počinje udarcem Stanića, Tasić brani a Mihailović na kraju loptu šalje daleko od gola. Do više nego zasluženog vođstva Sloga dolazi u 50. minutu.  Plazinić je video kako se Kolarević ubacuje po desnoj strani i prosledio mu loptu. Desni spoljni Sloge vara Močića i Petrovića, ovaj prvi ga ruši a za Vukovića je ovo prekršaj za jedanaesterac. Kao i uvek, izvođač najstrože kazne je Plazinić. Lazić je prozreo njegovu odluku gde će da šutira, bio je na lopti ali ne dovoljno blizu i ona se od stative odbija u mrežu, za 1:0.

Strelac jedinog gola do tada zapretio je u 52. minutu. Šarčević je idealno desnom spoljnom poslao loptu na protivnički peterac a  Plazinić glavom šutira pravo u Lazića. Sloga je na današnjoj utakmici izvela 19 kornera a posle 12. je povela 2:0. Ristić je odlično poslao loptu pred gol Mačve 1929, ona je na kraju iznenadila Vujčića i odbila se u nebranjeni deo gola.

U 71. je Bogićević pokazao da je ušao u pravi ritam i posle solo prodora šutira u gol gostiju ali je Lazić još jednom bio siguran. Lukić, koji je u igru ušao u  69. minutu pokušava iskosa sa leve strane u bliži ugao ali za malo bio neprecizan.

Na kraju pobeda kojoj niko ne može da nađe zamerku a konačan utisak je da smo gledali utakmicu sa puno tempa iz kog je stvoreno dosta prilika za postizanje gola od kojih su realizovane samo dve, što je bilo dovoljno za Sloginu 16. pobedu u ovom prvenstvu.

Budućnost je doživela debakl od Trepče 5:1, pa je Sloga sada na 14 koraka ispred najbližeg pratioca. Ono što je bilo jasno, sada je još jasnije. Požežani nezadrživo jure ka tituli srpske lige zapad i baražu koji je predviđen za popunu Prve lige Srbije.

U narednom kolu gostuju u Gruži ekipi koja se već oprostila od srpskoligaškog takmičenja.