FAP u rikvercu (video)

POŽEGA – Golovima u finišu meča Sloga deklasirala goste iz Priboja mada tok utakmice nije “mirisao” na tako nešto.

sloga-fap1Sloga je pobedom od 4:0 nad ekipom Fap-a, ostvarila treću pobedu u nizu, mada prvih 45 minuta nisu nagoveštavali tako nešto. Gosti su se umešno branili čekajući kiks domaće odbrane dok se kod Požežana video strah od greške što je u velikoj meri uticalo na hjihovu igru. Jovan Nikitović se opredelio za sastav: Rumenić (Jeveričić 29′), Diković (Tanasković 46’ ), Radosavljević (Radovanović 72’ ), Nikolić , Filipović , Leković, Ristić, Vukašinović, Savić, Ćirović, Plazinić. Trener gostiju Dalibor Kurćubić izveo je ekipu u sastavu: Pijevac , Purić, Bjelić (Šalipur 65′), Minić, Đonović, Oparnica, Nikačević , Ivanović (Novaković 75’), Salkanović (Ćirković 72’ )Tasić, Vilaret. Utakmicu je pratilo oko 300 ljubitelja fudbala a sudio je Užičanin Milan Nedeljković sa pomićnicima Nenadom Đorđevićem iz Guče i sugrađaninom Nebojšom Savićem.
Domaći igrači su oprezno ušli u meč protiv Fap-a što je donelo veoma nezanimljiv fudbal u prvom poluvremenu. Gosti su se organizovano branili, koristili svaku priliku da odugovlače sa ustajanjem sa trave, i tako stvarali dodatnu nervozu fudbalerima u plavim dresovima. Prvu priliku imali su gosti u 11.minutu kada Oparnica nije lepo zahvatio loptu glavom tako da je ona otišla pored gola. Jedan od najzapaženijh igrača na današnjoj utakmici, Veljko Plazinić je u želji da centrira pogodio prečku u 23.minutu, a tri minuta kasnije golman domaćih Rumenić je morao da napusti igru. Loše je procenio let lopte, morao dodatno da interveniše a nakon toga ostao na travi. Nije pomogla ni intervencija fizioterapetkinje Rade pa je od 29.minuta na golu Sloge stajao Jeveričić. Do kraja poluvremena igralo se bez uzbuđenja pred oba gola tako da je taj period igre završen ishodom ništa ništa.
Nikitović odmah na samom startu drugih 45 minuta vrši izmenu, iz igre izlazi indolentni Diković a na teren ulazi Tanasković. U 47.minutu Ćirović ne stiže na asistenciju Plazinića a kao i na utakmici protiv Šumadije tako i u današnjem meču gol pada u 48. Plazinić je sve odlično uradio a potom pronašao Savića koji u padu sa pet metara šalje loptu pod prečku nemoćnog Pijevca. Gosti se od tog trenutka malo više otvaraju želeći da postignu gol za izjednačenje što im ne polazi za nogom, a totalni fijasko doživljavaju u samo tri minuta. Igrao se 82. kada je, a ko drugi nego Plazinić, odlično proigrao Ćirović I spojio sa golom nakon čega je usledila rutinska realizacija. Samo što su pošli sa centra fudbaleri Fap-a gube loptu, ona dolazi do Plazinića koji kao brzi voz, ali japanski, prolazi po desnoj strani, Pijevac zaustavlja loptu ali se ona odbija pravo na nogu Ćirovića koji takve prilike ne propušta. 83.minut Sloga void 3:0. Posle ovog gola gosti su izdržali celih 90 sekundi. Izgubili su loptu na protivničkoj polovini ona opet dolazi do njihove noćne more Plazinića. Usledila je još jedna asistencija a danas odlični Leković veoma spretno ispred Đonovića šalje loptu pored nemoćnog Pijevca. Poslednju priliku na utakmici imao je Fap kada je Nikačević šutirao a Jeveričić zaustavlja njegov udarac.

Ovom pobedom Sloga ide u sam vrh srpskoligaškog zapada. Ono što može da raduje navijače Sloge je podatak da njihovi puleni nisu primili gol u 270 minuta igre a protivničke mreže su pogađali sedam puta.