Derbi pripao Slogi (video)

POŽEGA – Golovima Filipovića i Plazinića Sloga je savldala Jedinstvo Puteve i tako prekinula niz od tri vezana poraza.

sloga-jedinstvo putevi1Komšijski derbi između Sloge i Jedinstvo Puteva je pripao Požežanima 2:0, ali 300 gledalaca nije videlo bog zna kakvu kvalitetnu igru. Kod domaćina očigledan grč u igri posle tri vezana poraza dok su Užičani bili rešeni da tvrdom igrom na sredini terena prvo obezbede svoj, pa potom preko Jankovića ugroze protivnički gol. Sloga je igrala u sastavu: Jeveričić, Tanasković, Radovanović, Filipović, Nikolić, Ristić, Savkov (Jovanović 69′), Lakićević (Leković 46′), Savić (Ćendić 89′), Ćirović i Plazinić. Jedinstvo Putevi: Vukašinović, Jezdimirović, Joksimović, Pavlović, Rade Glišović, Žilović (Karadarević 76′), Golović (Gligić 59′), Glišić (Mušikić 46′), Janković, Mladenović i Đorđe Glišović. Utakmicu je sudila sudijska trojka Marko Živković Kragujeva, Njegoš Tubić takođe Kragujevac i Nikola Radosavljević iz Baljevca.
U prvih 45 minuta veoma bleda i nepovezana igra oba rivala sa dosta nervoze pa u takvoj igri nije bilo ni prevelikih prilika za postizanje gola. I pored toga Sloga je uspela da dođe do prednosti. Izveden je korner sa leve strane najbolji u skoku je bio Filipović koji pored statične odbrane putara loptu šalje iza leđa Vukašinovića. U sumrak prvog poluvremena Joksimović pokušava udracem sa 18 metra a lopta svoj put završava visoko preko gola. I to je sve vredno pažnje u prvom poluvremenu.
I nikitović i Markićević su na poluvremenu izvršili po jednu izmenu a Užičani su prvi zapretili u 48.minutu. Kardinalno je pogrešio Tanasković i tako Joksimoviću dao 100% priliku koju on ne koristi. Na drugoj strani je uzvratio Plazinić u 51. ali je Vukašinović odlično intervenisao i loptu poslao u korner. Najiskusniji u redovima Jedinstvo Puteva Joksimović je požuteo u prvom poluvremenu a u 54.minutu pravi prekršaj pored leve aut linije, što je Živković okarakterisao kao drugi žuti i kapitena gostiju poslao u svlačionicu. Veliku priliku da reši pitanje pobednika imao je najbolji strelac Sloge i srpske lige zapad Plazinić kada je u 60.minutu izašao sam ispred Vukašinovića ali nije bio dovoljno koncentrisan pa je ostalo 1:0. Putari iako brojčano oslabljeni nisu se predavali pa su preko Žilovića u 75.minutu solidno ugrozili Jeveričića a dilemu oko pobednika rešava Plazinić svojim 11 golom u sezoni. Pre toga sve je odlično uradio strelac prvog gola Filipović, koji uspeva i da dođe do završnice, Vukašinović prvi put odličan, a na odbijenu loptu natrčava Plazinić i glavom je smešta u mrežu za konačnih 2:0.
Kao što reče Markićević sudija Živković je bio najslabija karika ovog meča. Već na početku utakmice je propustio da primeni kaznene mere pa je utakmicu odveo u nervozu kod obe ekipe. Jednostavno nije sudio ni protiv jednih ni protiv drugih već protiv sebe. Pokazao je ali kasno 6 žutih i dva crvena kartona (Joksimoviću i pomoćnom treneru Ćosiću) i tako sebi dao epitet najlošijeg na današnjem meču. Sloga i u narednom kolu igra kao domaćin a u Požegu stiže Polet iz Ljubića.