Bez pobednika (VIDEO)

UŽICE – U 24. kolu Superlige Srbije na Gradskom stadionu u Užicu fudbaleri Zlatibora odigrali su nerešeno 0:0 sa ekipom Voždovca.

U prvom poluvremenu Zlatibor se opredelio da čeka šansu iz kontranapada i iz prekida što mu je i uspelo. Napadač Vukić dobijao je gotovo svaki vazdušni duel i osvajao loptu, međutim imao je problema sa realizacijom.

Žaliće se za šansama iz 24, 34. i 38. minuta kada je Vukić jednostavno morao bolje da reaguje i postigne barem jedan pogodak, naročito iz ove treće šanse kada je ostao sam ispred golmana Prekovića. Sa druge strane „zmajevi“ su imali veći posed lopte u prvih 45 minuta i sa ubacivanjem bekova pravili su probleme fudbalerima Zlatibora što se videlo u 16. minutu kada je defanzivac iz Gane Obuobi šutirao pored gola.

Sa izmenama na poluvremenu domaći tim je prebacio težište igre na polovinu Voždovca ali nije uspevao da dođe do velikih šansi. Opasan udarac imali su rezervista Milenković i Janjić ali je dobro reagovao golman Beograđana. Ponovo je šansu u finišu imao i Vukić, ali ovo nije bio njegov dan.

U nastavku je Voždovac bio taj koji se oslonio na kontranapade, ali nisu bili dovoljno opasni da bi se rezultat promenio. Jednu od takvih imao je i rezervista Milojević, a šansu je dobio i 17-godišnji Stoisavljević.

Za Zlatibor na ovom meču nije nastupio vezista Eliomar Silva koji je u prva četiri prolećna meča bio jedan od najboljih igrača ali je ostao van stroja zbog povrede lista. Trener Ristovski je ponovo istakao da ne može da računa na napadača Maletića i Markovića koji su završili sezonu.

Trener Zlatibora Ljubomir Ristovski došao je do prvog boda od kada sedi na klupi Čajetinaca, ali ni na trećem uzastopnom meču njegova ekipa nije postigla gol. Zlatibor sa 18. bodom ostaju u donjem delu tabele u zoni ispadanja.

Naredna utakmica fudbalere Zlatibora očekuje u sredu u vanrednom 25.kolu kada gostuje u Lučanima ekipi Mladosti.

Izvor: Zlatiborpress/ZooMUE