Bez golova na stadionu Radomir Antić (VIDEO)

UŽICE – U utakmici 16. kola Prve lige Srbije GFK Sloboda i Radnički iz Sremske Mitrovice odigrali bel golova 0:0.

Bila je to utakmica u kojoj su tri boda bila važna za oba rivala, ali su se ipak morali zadovoljiti podelom bodova. Kome će ovaj bod biti značajniji u konačnom skoru biće jasno tek nakon podvlačenja crte, ali će domaći tim sigurno više žaliti za propuštenim prilikama.

Fudbaleri Slobode i Radničkog odigrali su prvih 45 minuta za zaborav. Bilo je želje za igrom među akterima duela, ali ta želja nije pretočena u konkretan rezultat. Sva dešavanja na terenu odvijala su se između dva kaznena prostora, bez prilike za postizanje gola.

Tu monotoniju u 20 minutu prekidaju gosti kada je Stefan Ilić prošao po levoj strani, zavrnuo loptu na peterac domaćina gde ju je glavom zahvatio kapiten Milinkiović, ali na sreću domaćina ona završava iznad prečke.

Sličan pokušaj imala je Sloboda u 33. minutu nakon prekida, iskosa, sa desne strane, slobodan udarac izvodi Ristić, a Rade Glišović sa peterca glavom gađa, ali lopta završava iznad gola. I to je praktično bilo sve u prvom poluvemenu.

Na početku drugog poluvremena Užičani vrše dve izmene, u svlačionici su ostali Đukić i Petrović, a umesto njih na terenu su izašli Todor Glišović i Marko Jeremić, koji su uneli dozu živosti u domaći tim.

Prvi su zapretili gosti. Grbović je u 52. minutu sa desne strane odlično pronašao Milinkovića koji glavom sa 15 metara šutira pored desne stative Vukašinovićevog gola.

Dobru priliku za Slobodu propušta Šušnjar u 62. minutu nakon odličnog proigravanja Ristića, ali lopta nakon šuta po zemlji zavrašava u gol autu.

Na novu priliku čekalo se do 73. minuta, kada je Cvetić glavom pogodio prečku, posle kornera koji je izveo Ristić.

U 82. minutu Užičani propuštaju najbolju priliku na utakmici. Šušnjar je odlično prošao po desnom boku a onda nesebično uposlio Jeremića koji šutira sa četiri metra ali njegov udarac je sa gol linije izbacio Marinković.

Samo minut kasnije isti akteri su gotovo u identičnoj prilici ali je šut Jeremića zaustavio golman gostiju Dragićević.

U narednom 17. kolu GFK Sloboda gostuje ekipi Mačve u Šapcu.

Izveštaj: Z. Đoković/ZooMUE