Zasijali reflektori i u Ivanjici (video)

IVANJICA – Javor Matis i Radnički su podelili bodove odigravši utakmicu bez golova.

Utakmica između Javor Matisa i Radničkog iz Niša bez obzira na najnepopularniji rezultat, 0:0, odlazi u istoriju. Po prvi put u Ivanjici je odigrana utakmica pod svetlošću reflektora pa su ljudi koji vode klub na taj način dokazali svoju ozbiljnost u rukovođenju ivanjičkog superligaša. 2000 ljudi moglo je da uživa u predivnom ambijentu, ali na žalost obe ekipe su potvrdile da imaju odlične odbrane i da nije slučajno što su njihovi golmani najmanje puta u dosadašnjem delu prvensta vadili loptu iz mreže. Javor Matis je igrao u sastavu: Đogatović, Gajić, Miletić, Crnomarković, Milović, Docić, Đokić, Gafurov, Eliomar, Dražić i Zečević (Švonja 74’). Za Radnički su nastupili: Jovanović, Petrović, Radoš Bulatović, Darko Bulatović, Lakić-Pešić, Bogdanović, Đuričković (Tomić 83’), Marjanović, Trifunović, Blažić (Ašćerić 90’) i Mrkić (Apostolović 58’). Dejan Filipović je bio glavni sudija a pomagali su mu Milovan Ristić i Dragan Bogićević.
Kao što se i očekivalo veoma borbena i tvrda utakmica u kojoj se niko nije zaletao. Javor Matis bez svog kreatora igre Stojakovića, kao da ne može da pronađe put do protivničke mreže, jer Ivanjičani već dva kola nisu postigli gol, upravo onoliko koliko Stojak nije u ekipi. Javor Matis kao i u dosadašnjim utakmicama nije srljao, čekala se prava prilika, pa je iz takve igre u 14.minutu došlo do gužve u šesnaestercu Radničkog. Docić je izveo korner, Gajić dobro pronašao Dražića čiji je udarac bio lak plen za Jovanovića. U 22. beležimo pokušaj Docića sa 20-tak metara kada je njegov udarac izblokirao Radoš Bulatović. Odmah nakon kornera koji je izveo Silva, Gajić je nabolji u skoku, ali nije imao sreće kao ni Dražić jer je za milisekundu zakasnio na tu loptu. Javor Matis je bio najopasniji iz prekida, što pomalo i čudi, jer Nišlije u svojim redovima imaju visoke odbrambene igrače. Ponovo je Silva, ovoga puta u 31.minutu izveo korner a Milović između Lakić-Pešića i Marjanovića glavom šutira u golmana Jovanovića. Prvu ozbilniju akciju Radničkog gledaoci su videli u 35.minutu. Blažić je pobegao Dociću, uspeo da centrira a Milović za trenutak otklanja opasnost ispred svog gola. Lopta se ponovo preko Blažića vraća u šesnaesterac domćina, da bi na kraju Petrović pokušao atraktivno makazicama, a paradom je sve ulepšao Đogatović. Još jednom je Docić odlično asistirao ovoga puta Zečeviću. Napadač Ivanjičana se iskrao iza leđa štopera Radničkog a njegov udarac zaustavlja raspoloženi Jovanović. Odličnu priliku za Radnički u 39.minutu propustio je Mrkić. Razmenio je dupli pas sa Đuričkovićem a onda iz više nego povoljne prilike prebacio gol. Poslednji pokušaj u prvom poluvremenu da pormeni rezultat učinio je Dražić ali lopta posle njegovog udarca odlazi pored gola.

Domaći su i nastavku igrali strpljivo želeći da ostavre pobedu i vrlo dobro su znali ukoliko krenu grlom u jagode mogu biti veoma lako kažnjeni. Docić je u 54.minutu pokazao kakav udarac ima. Odlučio se za šut sa preko 25 metara, uhvatio Jovanovića na krivoj nozi ali lopta odlazi na gornji deo mreže. Da u svojim redovima i Nišlije imaju bombardera pokazao je 67.minut. Bogdanović je iz slobodnog udarca sa 35 metara naterao Đogatovića da se dobro pomuči da spreči pogodak. Novu priliku za Javor Matis imao je Docić. Igrao se 74.minut kada je felširana lopta prevarila Darka Bulatovića, i poslala ga na travu. Sve je to pratio Dražić, usledila je štikla pa udarac Docića. Jovanović kratko odbija loptu na koju natrčava Zečević a golman Radničkog još jednom čudesnom intervencijom spašava svoj gol. Apostolović je u igru ušao u 58.minutu a dvadeset minuta kasnije je promešao odbranu domaće ekipe. Za to mu je bilo potrebno dosta snage pa mu je na kraju završnica bila loša. Gafurov je u 81.minutu pokušao da inscenira jedanaesterac posle starta Radoša Bulatovića ali je umesto penala dobio žuti karton. Dobro je Silva šutirao u 83.minutu kada lopta kroz šumu nogu završava tik pored desne stative. Na kraju je ostalo 0:0, s tim da domaći mogu više da žale za sva tri boda.
Filipović je doro vodio meč u kojem je pokazao pet žutih kartona. Gafurovu i Miloviću iz Javor Matisa i Radošu Bulatoviću, Tomiću i Jovanoviću iz Radničkog. U sledećem kolu Javor Matis očekuje utakmica protiv Voždovac koji je ostvario pobedu u Surdulici a ta utakmica je na program 12.septembra zbog obaveza reprezentacije u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo.