KUP Srbije: Zlatibor-Vojvodina 1:4 (VIDEO)

ZLATIBOR – Fudbaleri Zlatibora poraženi su od Vojvodine rezultatom 1:4 u šesnaestini finala Kup-a Srbije na stadionu Švajcarija. Prolaz u narednu rundu Novosađanima su obezbedili Jovan Kokir u 8. minutu, Petar Bojić u 27, Aranđel Stojković u 56, i Dejan Zukić u 86. minutu dok je počasni pogodak za Zlatibor postigao Nikola Nedeljković u 76. minutu iz penala.

Ekipa Vojvodine rano je došla do prednosti, i iskoristila je gotovo sve svoje šanse, iako u igri nije bila nadmoćna. Ni Zlatibor nije blistao protiv jednog od najboljih timova Superlige, ali nije bio ni toliko lošiji koliko rezultat pokazuje, a falilo je koncetracije u odbrani pa su neki golovi olako primljeni. Ekipu Vojvodine zbog suspenzije nije vodio Nenad Lalatović, koji je meč ispratio sa tribina, a menjao ga je pomoćnik Vidak Bratić.

Zlatiboe'Vojvodina 1-4

Novosađanima nije trebalo dugo vremena da povedu. Ekipa Zlatibora je na protivničkoj polovini izgubila loptu, i usledila je kontra gostiju po desnoj strani sa nekoliko igrača u završnici. Bojić je dobro centrirao u sredinu, Stojković je propustio loptu do mladog Kokira koji bez čuvara ima vremena da se namesti i veoma lepo pošalje loptu pod prečku za 1:0 u osmom minutu.

Manjak koncentracije pokazala je odbrana Zlatibora u 27. minutu kada se u gužvi u šesnaestercu snašao Bojić da petom šutira. Nije se precizno moglo videti da li je golman Čupić uspeo da zaustavi loptu pre nego što je prešla gol liniju, ali je sudija Danilo Grujić priznao pogodak.

Do kraja poluvremena ekipa Predraga Ristanovića je imala pokušaje posle prekida, a iz daljine su bezuspešno šutirali i Anđelković i Nedeljković. Drugih 45 minuta otvoreno je pokušajem napadača domaćih Đokića, koji je dobio loptu u prostor, ali je poslao preko gola iz šesnaesterca. Nekoliko minuta kasnije usledila je kazna, jer je ponovo prošla akcija gostiju po desnoj strani, a bek Stojković je sa nekoliko metara iskosa pogodio bliži ugao za sigurnih 3:0. Intenzitet igre je do kraja opao, ali nije bio kraj uzbuđenjima i golovima.

Želja domaćih da dođu do pogotka je nagrađena kada je za jedno povlačenje u šesnaestercu dosuđen penal, a siguran izvođač bio je Nedeljković. Do četvrtog pogotka igrači „stare dame“ dolaze u 86. minutu posle kornera, kada se rezervista Zukić dobro snašao pred golom, a lopta je možda pogodila i Nedeljkovića pre ulaska u gol.

KUP Srbije Zlatibor'Vojvodina 1-4

Nakon meča na Švajcarijie, eskpedicija Novosađana će ostati na Zlatiboru gde će se pripremati za sledeći meč Linglong-Super lige Srbije koji igraju u nedelju od 16 satai,protiv Mladosti u Lučanima.

Ekipa Zlatibora nastavlja sezonu u Prvoj ligi Srbije gde u narednom 11. kolu u ponedeljak od 16 časova dočekuju Smederevo.