Lazar Marković pogurao valjak (VIDEO)

IVANJICA – Partizan je tradicionalno uspešno prebrodio Ivanjicu a strelac oba pogotka za crno bele bio je Lazar Marković.

Viđena je dinamična ali ne preterano kvalitetna utakmica u kojoj je pobedu odneo iskusniji tim, koji je uspeo da realizuje dve gol prilike. Trener Partizana Savo Milošević najavio je neke promene u timu i one su se sastojale u tome da u ekipi nije bilo Natha, Tošića, Asana i Uroševića ali i tim koji je istrčao na teren gradskog stadiona u Ivanjici nije bio ništa slabiji: Stojković, Miletić, Ostojić, Vujačić (Dinga 90′), Brežančić, Šćekić, Zdjelar, Marković, Suma, Stevanović (Lutovac 61′) i Sadik (Gigić 46′) . Na drugoj strani je i Bondžulić kalkulisao, nešto zbog moranja nešto zboh taktike. Zbog moranja Kuveljić nije bio u kombinaciji jer je pocrveneo u Subotici a Mrkaić je izostao zbog povrede. Zbog taktike je Đerić utakmicu gledao sa klupe a Javor Matis je u utakmicu sa Partizanom krenuo sa Lazovićem na golu, Dolmagić, Kolaković, Amanović, Pavišić i Jevremović su bili prvi odbrambeni bedem Cuckić (Cvetković 76′), Piščević (Milošević 86′), Sević i Krnić (Jovanović 80′) činili su sredinu terena a usamljen u napadu je bio Petković. Pred 2500 gledalaca utakmicu je sudila beogradska sudijska trojka: Lazar Lukić glavni, Dragan Bogićević prvi i Bojan Banović drugi pomoćni sudija.

Krenulo je sa početnim ispitivanjima snaga a prvu ozbiljniju priliku na utakmici videli smo u 13. minutu. Otpočeo je Sadik, nastavljena je preko Sume a lošim udarcem je završio Šćekić. Javor Matis je uzvratio na početku 16. minuta posle kornera sa leve strane. Stvorila se gužva pred golom crno belih, lopta je na kraju došla do Kolakovića koji je šutirao identično kao i Šćekić na drugoj strani. I Partizan je pokušao posle slobodnog udarca koji je izveo Stevanović a Vujačić je šutirao glavom pored gola. I onda je Partizan na isteku 26. minuta došao do prednosti. Suma je idealno proigrao Lazar Markovića a povratnik u ceno bele redove rutinski šalje loptu iza leđa nemoćnog Lazovića. Samo što su pošli  sa centra domaći imaju dobru priliku. Vujačić je u skoku faulirao Krnića, Lukić je pustio prednost a najbolji strelac Javor Matisa stavlja na muke Stojkovića. Isti igrač je mogao mnogo bolje u 31. minutu, kada se nisu razumeli Ostojić i Stojković ali je ipak na kraju golman Partizana intervenisao i sprečio Petkovića da postigne svoj šesti gol u prvenstvu.

Odmah nakon toga došlo je do prekida od četiri minuta jer je jedna navijačka grupa skandirala protiv predsednika FSS Slaviše Kokeze i Lukić je zbog toga morao da prekine utakmicu. Intervenisao je kapiten Partizana Stojković posle čega je utakmica mogla da bude nastavljena. Pokušao je strelac jedinog gola Marković udarcem sa 18 metara, a na drugoj strani je uzvratio Petković koji se možda malo uplašio Stojkovića pa lopta odlazi u gol aut. U nadoknadi vremena odličan udarac ka golu Partizana je uputio Sević a lopta pogađa šipku iza gola pa se na poluvreme otišlo minimalnom prednošću crno belih.

Drugo poluvreme počinje prilikom za Javor Matis. Lopta je došla sa desne strane, Stojković je intervenisao a na kraju je šutirao Piščević, za malo preko gola. Pokušao je Parizan u 53. minutu preko Gigića koji je na poluvremenu zamenio Sadika ali je Lazović nekako uspeo da odbrani taj udarac. U jeku inicijative Javor Matisa, kada gosti nisu uspevali da osmisle neku ozbiljniju priliku na scenu ponovo stupa Marković. Primio je loptu na desnoj strani, igrači Javor Matisa ga nisu  ozbiljno shvatili, pustili su ga da se namesti za udarac sevnula je desnica napadača Partizana i lopta je završila u levom uglu Lazovićevog gola za vođstvo crno belih od 2:0. Mogao je Partizan da poveća svoju prednost u 84.minutu kada je posle brzog kontranapada loptu pred gol domaćih ubacio Miletić a Lutovac na drugoj stativi očajno reaguje. Pogrešio je Miletić u 85. minutu kada ga je pročitao Jevremović, usledio je jak udarac pravo u Stojkovića pa je Javor Matis dobio samo korner. Bio je domaćin blizu postizanja gola u finišu meča kada je Milošević koji je u igru ušao koji sekund ranije proigrao Krnića,a njegov udarac u donji levi ugao Stojković brani.

Kada su pre početka utakmice objavljeni sastavi timova učinilo se da će Javor Matis biti orejntisan na odbranu svog gola ali nije bilo tako. Sve vreme su puleni Igora Bondžulića pokušavali da pariraju igračima Partizana i to im je uspevalo tokom većeg dela utakmice. Na kraju je presudila inspracija Lazara Markovića dok Bondžulić može da žali što bar jedna od ostvarenih prilika nije krunisana golom, kako bi dobar utisak bio još bolji.