ČAJETINA – Zlatibor – Železničar 101:72(24:22, 18:13, 34:22,25:15).

Pred 450 gledalaca u  dvorani JPKSC-a u Čajetini meč su sudili Čolović i Ilić iz Kraljeva.
Za Zlatibor su nastupali Tmušić 2, Pavlović 14(4 trojke), Brašanac 1, Šekularac 19(2 trojke),Đuričić, Pantović, Majstorović 12(2 trojke), Dragović, Smolović 20, Bogdanović 7, Stamatović 6(1 trojka), Mićević 20(1 trojka).
Dok je Železničar igrao u sastavu Stojković 3, Zornić, Petrović 3, Raković 16, Vasiljević 5, Panić 2, Šćekić 2, Vasović 11, Maksić,Grujić 3, Pečenković 16, Kovačević 9
Posle sjajne uvertire pionira,seniori su priredili još jedno uživanje svojim navijačima i zabeležili i desetu pobedu na putu ka višem rangu.Gosti su pružili dobar otpor u prvom poluvremenu,ali u drugih 20 minuta nisu imali šanse.Meč je počeo trojkama Pečenkovića i Mićevića.Čačani su ušli u utakmicu izuzetno motivisano i agresivno.NJihov novi trener Pandurović menjao je i po tri igrača da bi održao visok nivo igre.Čajetinci su u prvom periodu šutirali za tri poena 8:2 i nisu uspevali da se odlepe.Dva sumnjiva faula suđena Bogdanoviću u samom finišu prvog dela dovela su do žustre reakcije klupe i navijača domaćina,a Raković je 5 sekundi pre sirene postigao trojku iz potpuno otvorenog šuta.Drugi period počeo je sa puno nervoze, ali je istinski majstor ove igre Mladen Šekularac serijom sjajnih poteza i poena doveo Zlatibor do vođstva 36:24.Majstorović je trojkom povećao na 40:24 ali su zatim gosti napravili seriju 11:0. Promašio je domaćin 5 slobodnih bacanja, 5 šuteva za tri poena,zicer i Železničar se vratio u utakmicu zonom  dva tri.Mićević je posle 4 ipo minuta poentirao i na odmor se otišlo sa 42:35.
Nastavili su zonom Čačani ali ih je Pavlović razbio sa tri vezane trojke i bila je ponovo furiozna treća četvrtina Čajetinaca.Na 60:37 pobednik je već odavno bio poznat.Čak 34 poena ubacio je Zlatibor u ovom periodu.Sjajni su bili Smolović,Šekularac,Mićević i mladi Pavlović.Nisu se predavali Čačani a Pečenković je imao svoju seriju.U poslednjem periodu povredio se Šekularac,ali ne radi se o ozbiljnoj povredi.Još jedna stotka pukla je u Čajetini i forma Zlatibora ima stalnu uzlaznu putanju.Približava se poslednje kolo i gostovanje Priboju , ali postaje sasvim jasno da ovaj tim Zlatibora ne može da izgubi utakmicu u ovom rangu.
Vladan Kaloperović,šef stručnog štaba Zlatibora,o ovom susretu je rekao:“ Čestitam mojim momcima,ovoj divnoj publici i Čačanima na dobroj utakmici.Jesmo se malo mučili u prvom poluvremenu na njihovu   zonu, ali je naša treća četvrtina i tu je iskočio Pavlović serijom trojki.Uvek iskoči neko za koga protivnik i pored skautinga nema rešenje.Pohvalio bih Smolovića uz standardne Mićevića i Šekularca.“