Podela bodova, Mladost-Crvena Zvezda 1-1 (video)

LUČANI – Mladost je u Lučanima pogotkom Saše Jovanovića u 89. minutu uspela da izvuče bod protiv Crvene zvezde u poslednjem meču jesenjeg dela sezone.

mladost-crvena zvezda 2Kakav šok u Lučanima za Crvenu zvezdu! Mladost je u 89. minutu izvela jedan od retkih napada, bila je to sjajna kontra u kojoj je Saša Jovanović doneo izjednačenje i bod domaćinu.
Nadali su se navijači crveno-belih da će makar sačuvati četiri poena minusa u odnosu na Partizan pred zimsku pauzu, ali su platili visoku cenu brojnim promašajima.
Crvena zvezda je bila bolji rival u prvom poluvremenu, imala je posed lopte, terensku inicijativu i više prilika. Već u četvrtom minutu tražili su Beograđani jedanaesterac, kad je Lazović pao u šesnaestercu rivala, ali čini se da je arbitar bio u pravu kad je pokazao da se igra nastavi.
Lučanci su u dva navrata pokušali da ugroze Rajkovića, najpre je to učinio Živadinović u devetom minutu, a samo minut kasnije udarac je oprobao i Nenadić, bivši prvotimac Zvezde, ali nije bilo opasnosti po gol Zvezde.
U 14. minutu dogodio se trenutak odluke. Gradila je Zvezda napad, Bosančić je poslao loptu ka Nejcu Pečniku, Slovenac je napravio nekoliko koraka i šutirao sa 22-23 metra u donji desni ugao gola Krznarića za vođstvo crveno-belih – 1:0.

Sve Zvezdine promašaje kaznio je u 89. minutu rezervista Saša Jovanović. Izvela je sjajnu kontru Mladost, lopta je došla do Jovanovića koji je umakao odbrani Zvezde i potom lako prebacio istrčalog Rajkovića – 1:1.
Nedugo zatim posle produžetka od 4 minuta Kiš Čepegi je označio kraj meča. Bio je to znak za veliku radost fudbalera Mladosti i razlog za brigu navijača Crvene zvezde.
Trener Mladosti Nenad Milovanović priznao su crveno–beli bili bolji, ali da je njegov tim strpljivo čekao šansu i iskoristio je.

Zvezda je bila bolji rival, ali su naše izmene preokrenule tok meča. Teren je bio veoma težak i iziskivao je velike napore. U drugom poluvremenu dogovorili smo se da čekamo grešku Zvezde i iskoristili smo je – rekao je Milovanović.