Zmajevi nisu poleteli (VIDEO)

IVANJICA – Javor Matis je 19. kolu Super lige savladao Voždovac 3:1.

Javor Matis je ostvario pobedu koja uz rezultate ekipa iz donjeg dela tabele daje duplu prednost. Savladan je Voždovac 3:1, u utakmici u kojoj je moglo biti još golova ali za Javor Matis je najbitnije da su igrači shvatili ozbiljnost situacije i odregovali na najbolji mogući način. Voždovac je igrao u sastavu: Krunić, Živković Milović, Gajić (Bogdanović 61’), Lasickas, Putinčanin, Ajdinović (Milosavljević 56’), Cvetićanin (Stojčev 76’), Nišić, Pantović, Vujinović. Javor Matis im se suprotstavio sa sledećih jedanaest igrača: Lazović, Maričić, Pavišić, Jevtić, Jevremović, Balabanović (Radivojević 90’), Piščević,  Šćepanović (Tričković 70’), Nikolić (Zvekanov 80’), Luković (Jovanović 90’) i Ilić (Rušević 90’). Utakmicu je sudio Milan Ilić, a pomagali su mu Nemanja Petrović i Miloje Milićević. Pre početka utakmice odata je poslenja počast prerano preminulom Zoltanu Sabu, treneru TSC.

Da su rešeni da osvoje sva tri boda domaći pokazuju već u prvom minutu. Nisu dozvolili da lopta izađe iz protivničkog šesnaesterca, da bi ona na kraju prilikom pokušaja centaršuta pogodila u ruku Ajdinovića a Ilić bez razmišljanja pokazuje na belu tačku. Sa klupe se jasno čulo ajmo Luka i Luković je uzeo loptu. Krunić je prozreo nameru napadača Javor Matisa ali je lopta bila mnogo jako udarena da golman Voždovca nije bio ni blizu da spreči rano vođstvo domaćih, već u 3. minutu.  Voždovac je uzvratio preko Pantovića u 13.minutu kada je lopta zamalo prošla pored leve stative Lazovićevog gola.

Lepu priliku za postizanje gola imao je Ilić u 38.minutu prvog poluvremena. Pobegao je napadač Javor Matisa svojim pratiocima, a na kraju nije uspeo da savlada dobro postavljenog Krunića. Gosti dolaze do izjednačenja u 41.minutu. Pogrešio je Šćepanović u zoni gde greške nisu dozvoljene. Sve to koristi iskusni Putinčanin i fantastičnim udarcem sa 16 metara zakucava loptu iza leđa nemoćnog Lazovića. Pokušavali su domaći da vrate vođstvo a prvi je to učinio Pavišić posle centaršuta Jevremovića da bi u nadoknadi vremena Javor Matis ponovo vodio. Pogrešio je u prijemu lopte Lasickas, Nikolić je idelano proigrao Ilića koji ovoga puta ne greši i na semaforu je stajalo 2:1. Tražili su gosti od domaćina da izbaci loptu van igre, što oni nisu uradili već su nastavili akciju a Ilić u tom trenutku svira kraj prvih 45 minuta.

I u nastavku igre videli smo odlučnijeg domaćina, koji je stvorio par lepih prilika za postizanje gola. U prvom minutu drugog poluvremena odlično je šutirao Šćepanović i pogodio prečku. U nastavku akcije šutirao je Luković a Krunić odlično interveniše. Svoju dobru igru golom u 52.minutu krunisao je Nikolić. Jevremović se odlično ubacio po levoj strani, idealno proigrao Nikolića koji iz ne baš lake situacije postiže gol za sigurno vođstvo svoje ekipe.

U 56. je posle lepe akcije domaćih neprecizno šutirao Šćepanović a Krasić u 67. još jednom odlično interveniše i spašava siguran gol posle udarca Lukovića. Javor Matis ponovo dolazi do lopte a Šćepanovićev udarac još jednom završava preko gola. U 76. minutu Jevremović je izveo korner sa desne strane. Prvo je glavom pokušao Jevtić, odbijenu loptu ka golu šalje ilić, Krunić brani, Piščević je dva puta izblokiran, da bi na kraju loptu preko gola poslao Ilić.Poslednju priliku da promeni rezultata imao je Zvekanov u 86. minutu kada mu je Ilić pripremio sve kao na tacni ali vezni igrač Javor Matisa nije bio precizan pa lopta odlazi pored gola.

Sve u svemu višenego zaslužena pobeda domaćih. Ostaje im još jedna prilika za osvajanje bodova i to u nedelju kada im u goste stiže TSC. Ukoliko i na tom meču ostvare dobar rezultat Ivanjičani mogu dosta mirnije na pauzu u kojoj će sabrati sve uspehe i neuspehe jesenjeg dela sezone.