Zlatibor izgubio od Zvezde (VIDEO)

UŽICE – Fudbaleri Crvene Zvezde su na užičkom stadionu pobedili Zlatibor 1:0 i dva kola pre kraja prvog dela takmičenja osigurali titulu jesenjeg prvaka.

Početnu inicijativu imali su domaći fudbaleri, a crveno beli su iako bez Ivanića, Rodića, Bena, Gavrića i Kataija, ubrzo preuzeli sve „konce igre“ u svoje ruke i zaigrali brže i ofanzivnije. U 18 minutu Boaći je svojim pogotkom uneo sigurnost u svoj tim, ali do kraja prvog poluvremen u ne baš reprezentativnoj igri šampiona Srbije, i Zlatibora koji je u ovom periodu solidno igrao, ali nije šutirao u okvir gola Crvene Zvezde, rezultat je ostao nepromenjen.

Odmah na početku drugog poluremena izvršene su duple izmene u oba tima, kod domaćih su ušli Poček i Živanović a kod Beograđana Falćineli i Milunović. Pritisak crveno belih se nastavlja u pokušaju da dupliraju prednost ali bez uspešne realizacije. Od 66. minuta trener Zlatibora Zoran Njeguš morao je da zbog porede Jezdimirovića u vatru ubaci Bogdana Miličića koji prethodne dve nedelje nije trenirao jer je bio pozitivan na korona virus.

Do kraja susreta fudbaleri Zvezde su kontrolisali igru, a domaći fudbaleri ulagali maksimalne napore, ali nisu uspeli da ozbiljnije ugroze goste iz Beograda koji su ovom pobedom osigurali titulu jesenjeg pravaka.

Izveštaj: Zorica Đoković