Valjak još jednom pregazio Moravicu (VIDEO)

IVANJICA – Golovima Ožegovića i Miletića  Partizan je ostvario pobedu u Ivanjici i obezbedio učešće u polufinalu kupa Srbije.

Partizan je po deseti put za redom savladao Javor Matis i tako otišao u polufinale Kupa. Preko 1200 gledalaca je pratilo ovu utakmicu od čega su grobri bili na tri različite pozicije svako sa svojom koreografijom i pesmom. Partizan je igrao u potpuno istom sastavu koji je ostvario sigurnu pobedu na Banovom brdu, jer se Đukić držao stare izreke da se tim koji pobebeđuje ne menja: Stojković, Vulićević (Urošević 54′), Miletić štoper, Marković, Miletić bek, Pantić, Zdjelar, Đerlek (Ilić 46′), Janković (Ivanović 70′), Ožegović i Tavamba. Jagodić je malo promešao karte u odnosu na utakmicu protiv Rada ali verovatno i sa mislima na predstojeći prvenstveni meč protiv Čukaričkog pa je odredio sastav: Đogatović, Dolmagić, Karišik, Crnomarković, Kornelijus (Maričić 55′), Amanović, Kolaković, Panić, Đerić (Marković 76′), Krnić (Petković 60′) i Mrkaić.  Glavni sudija je bio Srđan Jovanović a pomagači su mu Uroš Stojković i Milan Mihajlović svi iz Beograda.

Početak utakmice nije obećavao ništa spektakularno. Teren dosta nezgodan za igru, travnat ali neravan što nije odgovarlo gostima, dok su domaći zbili redove ispred svog gola čekajući priliku za kontranapad i kiks odbrane Partizana. Bilo je očekivano da crno beli imaju veći posed lopte što im nije omogućilo i stvaranje ozbiljnije prilike za postizanje gola i u prvih 20 minuta sve se završavalo daleko od gola Đogatovića. Prvu ozbiljniju priliku Partizan je imao u 25. minutu kada je Janković izveo korner, Tavamba je bio najbolji u skoku a na kraju Marković nije uspeo kvalitetnije da završi akciju pa je ostalo 0:0. Pokušao je i Tavamba u 29. kada se oslobodio Kornelijusa pa potom šutirao pravo u golmana Javora. U 37. smo videli odličan udarac mladog Markovića kada je Đogatović ostao kao ukopan a lopta prozujala pored njegove leve stative. Minut nakon toga odlična kontra Partizana koju je poveo Pantić na kraju lopta dolazi do Miletića čiji udarac je izblokirao Dolmagić. Nakon petog kornera gužva pred golom domaćih ali ni to nije donelo promenu rezultata. Do kraja poluvremena fudbaleri Javor Matisa su uspeli da istraju u svojoj nameri da se odbrane pa je prvih 45 minuta završilo najnepopularnijim rezultatom 0:0.

Procenio je Đukić da je njegova ekipa imala sve osim završnog pasa pa je u poluvremenu u svlačionici ostavio Đerleka, a na teren poslao Sašu Ilića. Prvo je Krnić komplikovao pred svojim golom pa onda i Kornelijus da bi igrači Partizana bili uporni i oduzeli im loptu. Pantić je video usamljenog Tavambu koji nije bio u ofsajdu, ali Kamerunac se nije najbolje snašao u veoma izglednoj prilici.

Dosta toga se promenilo u igri Partizana kada je Đukić u igru uveo Uroševića koji je stao na štopesku poziciju a Marković je otišao uz desnu aut liniju. Pritiskao je Partizan sve više pa u 58.minutu posle slobodnog udarca Jankovića i povratne lopte Miletića Zdjelar nije najbolje zahvatio loptu pa je ona završila visoko preko gola. Partizan konačno kruniše svoju nadmoć u 65.minutu. Sve je počelo od koga ako ne od Saše Ilića. Išla je lopta onako kako su hteli gostujući igrači da bi je pred gol poslao Marković, na nju je natrčao Miletić a Ožegović je samo usmerio tamo gde treba, iza leđa Đogatovića. Sve što Partizana nije uradio tokom sat vremena igre uspeo je za dva minuta. Još jednom je akcija krenula po desnoj strani opet je upućen centaršut a najprisebniji je bio Miletić štoper i Đogatović je po drugi put bio savladan.

Prvu veliku priliku Javor Matis je imao u 72.minutu kada je Mrkaić šutirao iskosa sa leve strane pravo u dobro postavljenog Stojkovića. Još bliži golu je bio Dolmagić u 77. minutu kada je odlično šutirao sa 20 metara, a lopta uz pomoć Stojkovića pogađa prečku. Mogao je u 83. minutu Tavamba da postigne gol ali nije dobro zahvatio loptu glavom pa ona odlazi iznad gola ali i u 86. kada je pokušao nogom, i ovoga puta bez uspeha.

Na kraju je ostalo 0:2 za zaslužen prolaz crno belih u polufinale Kupa Srbije.