U Požegi bez golova (VIDEO)

POŽEGA – Sloga ni posle 270 minuta nije postigla gol na domaćem terenu. U premijernoj utakmici sedmog kola Srpske lige Zapad podelili su bodove sa Rađevcem odigravši još jednu utakmicu bez ritma, bez pravih prilika za postizanje gola tako da pobeda protiv Mihajlovca nije overena.

Rađevac je utakmicu počeo u sastavu: Mićić, Ilić, Trifunović (Dumić 58’),Samurović, Petrović, Brkić (Nestorović 89’), Kojić, Ilić (Glišić 58’), Bogdanović (Gavrić 75’),Sladojević i Milovanović. Sloga se suprotstavila sastavom: Tasić, Božić (Petrović 84’),Drašković, Milunović, Žerjal, Bukvić, Krsmanović (Stamenić 46’), Kolarević, Plazinić, Vranić (Vasiljević 78’) i Lazarević. Glavni delilac pravde je bila Marina Živković iz Kragujevca a pomagali su joj Nikola Kuburović iz Gornjeg Milanovca i Duško Đurić iz Kragujevca.
Prvih 45 minuta je proteklo u bezidejnoj igri domaće ekipe koja već duže vreme ne uspeva da pronađe način da zatrese protivničku mrežu pred svojim navijačima. Gosti sa jasnom namerom da se odbrane na način kako to dolikuje ekipama koje dolaze u Pežegu, sva koncentracija da se ne primi gol a u napadu ako nešto bude, dobro je a ako ne bude nije smak sveta.

Prvu gužvu pred golom gostiju gledamo u 17. minutu kada Plazinić idelano proigrava Vranića a on očajno reaguje u prilici koja je bila izgledna.

U 27. Žerjal je dobro prošao po levoj strani ali Plazinić i ostali igrači Sloge koji su bili blizu gola gostiju nisu bili spretni pa ni ovoga puta nije bilo gola.

Krmanović je u 38. pronašao na levoj strani Vranića čiji je šut izblokiran a Plazinić odbitak šalje visoko preko gola.

U poslednjem minutu prvog poluvremena mnogo bolje je mogao da reaguje mlađani Krsmanović kada ga je odlično
pronašao Kolarević.

Prvih 45 minuta završeno je rezultatom 0:0. Drugih 45 minuta nije donelo nikakav boljitak iako je Nikitović izvršio jednu izmenu na startu drugog poluvrenena kada je u svlačionici ostavio Krsmanovića a na teren poslao Stamenića.

Jedini šut u ovir gola beležimo u 66. minutu kada je Vranić šutirao glavom ali je to bilo preslabo za golmana Mićića.

Autor: Zoran Kanački/ZooMUE