Treći poraz košarkaša Slobode (VIDEO)

UŽICE – Još jedno slabo izdanje košarkaša Slobode u Velikom parku. Stihijski napadi, slaba defanziva, još slabiji skok, nervoza, nisu mogli doneti ništa drugo već treći ovosezonski poraz u 4 odigrana kola. KK Sloboda Užice – KK Zlatibor Čajetina 74:82 (34:37).

Obe ekipe šuterski su raspoložene na samom početku meča, što donosi vrlo dinamičan, zanimljiv prvi period. Od prvih pet ubačaja košarkaša Zlatibora 4 su bile trojke. Prednjače Vorkapić i Kutlešić, na jednoj, dok je Nikolić sjajan na strani Slobode. Na kraju prvog dela, 19:17 u korist domaćina.

Mnoštvo taktičko tehničkih grešaka na obe strane parketa prožima ceo drugi period igre. Nervoza koja je prisutna kod igrača obeju ekipa učinila je da na parketu ponajmanje ima košarke, a mnogo više koškanja, sudijskih intervencija, tehničkih grešaka.

Što se same igre tiče, ekipa Zlatibora propisno se ispromašivala tokom druge četvrtine, međutim veliki broj promašenih penala košarkaša Slobode učinio je da utakmica i dalje bude u rezultatskom egalu.
Kao po nepisanom pravilu, Užičani s’ kraja poluvremena bivaju kažnjeni za sve svoje promašaje, kada Zlatiborci sa dve vezane trojke prevode rezultat na svoju vodenicu 34:37 pred odlazak na odmor.

I u drugo poluvreme košarkaši Slobode ulaze nervozno i nesigurno. Znatno starija i iskusnija ekipa Zlatibora to vešto koristi i uglavnom preko sjajnog Kutlešića i pouzdanog Stanojevića prednost ubrzo podiže na +12 (39:51). U nastavku, komandnu palicu igre Zlatiboraca preuzima Protić, prednost raste do čak +17 (43:60).Pred poslednjih 10 minuta 50:64 u korist košarkaša Zlatibora.

Sve do polovine poslednje četvrtine rezultatska razlika je gotovo ista, kada Ilkić sa klupe unosi živost i dinamiku u igru Slobode koja je na 2 minuta pre kraja na samo minus 6 (70:76). Iz timeout-a gostiju Vorkapić postiže trojku, i tu je bio kraj ionako slabim nadama u eventualni preokret.

O izdanju košarkaša Slobode, u čijoj igri očigledno već duže vreme nešto debelo ne štima, između ostalog svedoči i čak 16 promašenih penala.

Na kraju, apsolutno zasluženih 74:82 (34:37) u korist košarkaša Zlatibora.

Najefikasniji u pobedničkom timu bili su Papić i Kutlešić sa po 14, dok je Mitrović dodao 12 poena.
Kod ekipe Slobode nešto bolji od ostalih bili su Nikolić sa 20, odnosno, Ilkić i Vojinović sa po 14 poena.

U sledećem kolu, košarkaši Slobode putuju u Kragujevac na megdan ekipi Radničkog.

Izveštaj: Đorđe Stanojčić / ZooMUE