Spas u zadnji čas (VIDEO)

POŽEGA – Fudbaleri Sloge su izbegli prvi poraz u sezoni golom Jankovića u četvrtom minutu nadokande vremena.

Hladno vreme, kiša tokom cele utakmice i motivisan protivnik donelo je Slogi mnogo muke i problema u utakmici protiv Jošanice. Gosti su u Požegu doputovali sa namerom da se nadigravaju i na taj način ostvare najbolji mogući rezultat i u potpunosti su uspeli u tome. Imali su vođstvo, nisu realizovali jedanaesterac, gol su primili u poslednjim sekundama utakmice i imaju za čim da žale. Kenan Kolašinac se opredelio za sastav: Krasić, Edis Ibrahimović, Župić, Halilović, Đerlek, Ermin Ibrahimović, Brunčević ( Nikšić 85’), Goruždić, Rmuš, Smajović i Plojović (Hadžibulić 85’). Aleksandar Petaković nije mnogo menjao pa je njegova ekipa izgledala ovako: Jakovljević, Kolarević (Janković 69’), Cerović, Glišović, Janjić, Tasić, Ristić, Tošić ( Stanić 56’), Bogićević, Plazinić i Jovanović. Utakmicu  je sudio Dobrivoje Šišmanović iz Topole a pomagali su mu Čačani Vanja Belić i Pavle Davidović.

Početak utakmice je potvrdio da ćemo gledati borbenu i  neizvesnu utakmicu jer gosti su želeli više od poraza. Teško je Sloga dolazila do igre, nikako nije mogla da probije bedem postavljen ispred Krasićevog gola. Tražili su sve načine, i kroz igru i kroz duge lopte ali im ništa nije polazilo za nogom. Tek u 18. minutu hvataju odbranu gostiju na spavanju kada Jovanović beži po desnoj strani a Bogićević kasni na centaršut.

Jošanica dolazi do prednosti u 31.minutu. Župić je poslao dugu loptu prema Smajoviću, Glišović je lako ispao iz igre što je dalo prednost napadaču gostiju. Bio je priseban Smajović sve vreme, lagano je zaobišao i Jakovljevića i zatresao mrežu domaćina. Samo tri minuta kasnije nesigurni Šišmanović dosudio je jedanaesterac za Jošanicu. Lopta je ponovo došla u noge Smajoviću, pored njega je bio Cerović kada je usledio kontakt. Smajović je pao a Šišmanović bez razmišljanja pokazao na belu tačku, a Ceroviću žuti karton. Edis Ibrahimović, najstariji igrač na terenu uzeo je odgovornost na sebe i šutirao posred gola a mlađani Jakovljević se nije dao prevariti.

Mogao je Tošić da izjednači rezultat ali je posle dobrog prijema lopte očajno šutirao. I Plazinić je mogao do gola u poslednjem minutu prvog poluvremena ali je posle bega odbrani Jošanice usledio neprecizan udarac pa se na poluvreme otišlo sa prednošću gostiju od 1:0.

Nastavak donosi potpunu dominaciju domaće ekipe ali bez izglednih prilika za gol. Gosti su se odlično kretali, pokrivali su svaki pedalj terena ne ostavljajući domaćinu nimalo prostora za smišljenije akcije. Tek u 78. minutu gledamo solidan pokušaj Jovanovića kada lopta završava u rukama Krasića. Domaćinu se upornost isplatila u četvrtom minutu nadoknade. Janjić je dobio loptu na levoj strani, usledio je centaršut iz kontakta pravo na glavu Jankoviću. Krasić je bio nemoćan i Sloga je došla do izjednačenja. Samo što su igrači Jošanice krenuli sa centra Šišmanović je odsvirao kraj utakmice.

Odavno u Požegi nije viđeno lošije suđenje. Ne zato što Sloga nije pobedila već zato što je Šišmanović imao neujednačen kriterijum. Pokazao je sedam žutih kartona, jedan crveni i to šefu stručnog štaba Sloge, a utakmica je bila više nego korektna. Često je seckao igru i predugo objašnjavao igračima šta smeju a šta ne. Jošanica je pokazala da ima stav i ako ovako budu igrali do kraja prvenstva velike su šanse da ostanu srpskoligaši. Borba, karakter i želja su danas bili na njihovoj strani i svakako da imaju za čim da žale. Sloga već u sredu na svom terenu dočekuje ubsko Jedinstvo.