Smederevci odoleli na Zlatiboru

ZLATIBOR – U trećem kolu srpske lige , grupa zapad, Zlatibor i Smederevo su odigrali pravu prvenstvenu utakmicu u kojoj smo videli rovovsku borbu ali bez pogodaka 0-0.

zlatibor-smederevo

Foto Zlatiborpress

Domaćin je bio bolji rival, imao terensku inicijativu i više prilika ali nije imao mirnoće u završnici.U desetom minutu, posle ubacivanja Jašića ,Božović je šutirao glavom sa osam metara ali pored gola. U dvadeset drugom minutu Cvetković je lepo prošao po desnoj strani, Avdić je pokušao iz neposredne blizine, potom je šutirao i Hamzić ali nije bilo gola.Na samom početku drugog poluvremena došlo je do sporne situacije u šesnaestercu gostiju.Avdić je prošao sa leve strane , krenuo ka Kneževiću i posle starta Milosavljevića sa leđa, napadač Zlatibora je oboren.Kada su igrači i navijači Zlatibora očekivali najstrožu kaznu sudija Đorđević je pokazao žuti karton Avdiću, zbog navodnog simuliranja.U pedesettrećem minutu Avdić je propustio najbolju priliku za Zlatibor, jer je sa šest metara šutirao pravo u golmana.
Smederevci su u sedamdesetčetvrtom minutu imali odličnu priliku da postignu gol.Posle ubacivanja iz kornera Tasić je, pored statične odbrane domaćina, glavom zakačio loptu ali je ona otišla pored same stative .
Pokušavali su izabranici Vladimira Mudrinića da u samom finišu postignu pogodak ali nije bilo pravih situacija za to.

Stadion Švajcarija. Gledalaca:500 Sudija:Nenad Đorđević (Guča)
Žuti kartoni: Bradonjić, Avdić, Pavlović (Zlatibor); Milosavljeić, Cigulajkić,Ivić, M.Stanić (Smederevo)
Zlatibor: Golubović, Jašić, Mršević (Jezdimirović), Anđelković, Stanić, Bradonjić,Cvetković(Pavlović), Avdić (M.Kostadinović), Božović,Đakovac,Hamzić
Smederevo:Knežević, Milosavljević, Cigulajkić, N.Stanić, marjanović, Tasić, Vasić(Pavić),Kostić(Vićentijević),M.Stanić, Đokić,Stamatović(Ivić)

U narednom kolu na Švajcariju stiže prvoplasirana ekipa Budućnosti iz Valjeva.