Sloboda bolja od Gruže (VIDEO)

UŽICE – U 8. kolu Srpske lige Zapad GFK Sloboda savladala Gružu, golom Gajića u 13. minutu sa bele tačke.

Igrao se 12. minut kada je na nedozvoljen način u kaznenom prostoru srušen Đorđević a glavni sudija Vujović iz Kraljeva nije oklevao, već je odmah dosudio jedanaesterac. Siguran izvođač sa bele tačke bio je Gajić i doveo svoj tim u vođstvo od 1:0.

U 19 minutu gosti su imali prvu izgledniju priliku. Centrirao je Cvetković a najviši u skoku bio je Savić koji je glavom pokušao sa osam metara da savlada golmana Đokovića ali je on bio na mestu.

U 20 minutu u brzoj kontri Glišović je prošao po desnoj strani poslao loptu u peterac, Đorđević je pokušao efektno petom da završi akciju, ali golman Jošović je odlično reagovao i uspeo jednom rukom da izbaci loptu u polje. Do odlaska na odmor Sloboda je napadala, ali do promene rezultata nije došlo.

U nastavku susreta gosti su pojačali ritam i pokušavali da stignu prednost domaćina. U 55. minutu Savić je primio loptu na 15 metara od gola, ušao u šesnaest metara a golman Đoković se bacio u noge, i napravio prekršaj. Sudija Vujović se ni ovog puta nije dvoumio i dosudio je penal za goste. Mladi čuvar Slobodine mreže se iskupio jer je „pročitao“ Jevtovića koji je po zemlji šutirao u donji desni ugao. Golman je paradom sačuvao svoj gol. Sloboda pokušava da iz polukontre i kontri da postigne gol, ali je u 69. minutu Vusljanin bio neprecizan, a u 72. Glišović, tako da minimalna pobeda donosi tri nova boda za Užičane.

U narednom 9. kolu fudbaleri Slobode idu na megdan Jošanici.