Rutinski do pobede (VIDEO)

POŽEGA – Sloga je ostvarila svoju četvrtu pobedu u nizu. Ovoga puta je pred 300 gledalaca savladana solidna ekipa Šumadije 1903 rezultatom 2:0 tako da Sloga i posle ovog kola ostaje lider na tabeli.

Kragujevčani su u Požegu doputovali sa dosta kadrovskih problema pa je Miroslav Stakić morao da kombinuje kako bi se u najboljem  svetlu predstavio požeškoj publici. Šumadije 1903 je igrala u sastavu: Nastić, Jovanović (Nedeljković 28′), Andrić, Milosavljević, Đukić, Jovović (Živanović 57′), Pantić, Vranić, Arsenijević (Kostadinović 52′), Todorović i Đurović. Jovan Nikitović je mogao da računa na sve raspoložive snage sem na Nikolića koji se polako vraća u trenažni proces pa je Sloga počela u sastavu Nikolić na golu, Čolić na desnom a Janjić na levom boku. Štoperski tandem su činili Vlašić i Glišović, Ristić je bio zadnji vezni a ispred njega Božić, Danilović, Grujičić Stojaković i u špicu Plazinić. Utakmicu je sudio Aleksandar Lukić iz Valjeva sa svojim pomoćnicima Nikolom Simićem takođe iz Valjeva i Ilijom Novakovićem iz Guče.

Iako su oslabljeni došli u Požegu Kragujevčani su pokazali da znaju da igraju i da Slogi neće biti lako. Prvi su zapretili u 6. minutu preko agilnog Pantića koji je na današnjoj utakmici pokazao da ima kvalitet a Nikolić je loptu skrenuo u korner. Uzvratio je na drugoj strani dva minuta kasnije Božić. Nakon toga sledi igra, popularno zvana između dva šesnaesterca gde ni jedni ni drugi ne uspevaju da urade ništa konkretno, a potom u 38. minutu odlična prilika za goste. Lopta dolazi sa desne strane gde je na volej čeka Đurović a Nikolića je spasila stativa. Kazna za taj promašaj stiže samo minut kasnije. Plazinić je započeo akciju, poslao loptu u protivnički šesnaesterac, Danilović vraća povratnu za Stojakovića čiji udarac i gol nisu za komentar. Malo su bolje prodisali posle toga domaći igrači pa su u sumrak prvog poluvremena postigli i drugi gol, pre kog je Vlašić imao odličnu priliku ali se nije snašao jer je Nastić izbacio loptu u korner. Stojaković je još jednom izveo udarac iz ugla, lopta ide pred gol gostiju i posle velike gužve Ristić se najbolje snalazi za sigurno vođstvo njegove eklipe od 2:0.

Nikitović je na poluvremenu izvršio jednu izmenu kada je Danilovića ostavio u svlačionici a na teren poslao Radosavljevića. Nismo u nastavku utakmice videli nijedan pogodak ali smo zabeležili nekoliko dobrih prilika za domaću ekipu a uglavnom je u glavnoj ulozi bio kapiten Sloge Plazinić. U 56. je njegov pokušaj izblokiran od strane odbrambenih igrača Šumadije a u 65. je dobro proigrao Grujičića čiji udarac nije bio precizan. U 68. je zbog ofsajda poništen gol Vlašića, dok je napadač Sloge Plazinić u 72. bio loše postavljen pa i nije mogao bolje da reaguje. Pokušao je još jednom Plazinić ovoga puta u 74. minutu kada je šutirao sa 20 metara pored gola a minut kasnije nije bio dovoljno koncetrisan pa ga je Nastić još jednom sprečio da se upiše u listu strelaca. Poslednju priliku za promenu rezultata imao je Grujičić u 81. minutu ali ni ovoga puta profesor nije bio precizan. Na kraju više nego zaslužena pobeda Sloge što je potvrdio i trener gostujuće ekipe Miroslav Stakić.

Sloga gura po planu i ostvaruje rezultate koji su zacrtani na samom početku prvenstva. U naredna dva kola ih očekuju dva veoma teška meča, dva komšijska derbija prvi protiv Jedinstva u Užicu a nakon toga u Požegu stiže Zlatibor iz Čajetine.