Remi u Ivanjici Javor-Bačka 1-1 (video)

IVANJICA – Kao što se i očekivalo veoma tvrda utakmica dva rivala iz vrha tabele, odigrana pred 500 gledalaca, na kraju je završena nerešenim rezulttaom 1:1.

Javor Matis je protiv Bačke imao dosta kadrovskih problema ali to je za Kuzeljevića postala svakodnevnica. Za današnji meč nije mogao da računa na Stojakovića , Docića I Miletića a na to se nadovezala i povreda Miloškovića već u 5. minuta pa je Kuzeljević izveo ekipu: Đogatović, Gojačanin, Josović, Milović, Kolaković, Ivelja (Dinčić 51′), Ađuru, Đokić, Čečarić (Vujović 61′), Milošković (Živković 5′) i Dražić. Kod gostiju nije bilo Avrića zbog žutih kartona, Zečevića i Saše Ivkovića a Trivo Ilić se opredelio za stratnu postavu: Drinić, Jević, Klisura, Dukić (Pešić 69′), Zogović, Radoja, Bajić (Vukanović 61), Ilić , Čeković, Trivunović, Radovan Ivković (Srđan Ivković 74′). Utakmicu je sudila sudijska trojka Danilo Mihajlović iz Vranja, Slađan Rajković Obrež i Miloš Popović Niš. IV sudija: Aleksandar Živković Niš.
Od samog starta utakmice videlo se ko će kako da igra. Bačka zatvoreno sa svim igračima iza lopte pa na kontranapade koje organizuje Trivunović,  a Javor Matis sa bremenom moranja jer je jedno od prva dva mesta za ovu ekipu imperativ. Igralo se uglavnom na sredini terena bez izraztih prilika za postizanja gola a u 18.min viđena je prva i to za goste. Ivković je ušao u protivnički šesnaesterac a odbrana Javor Matisa intervenisala i izbacila loptu u korner. U 24.minutu kontranapad gostiju. Trivunović je proigrao Ivkovića koji prvo vara Gojačanina ali potom slabo reaguje i padu pogađa spoljni deo mreže. Nastavili su sa svojom igrom gosti pa je Trivunović u 30.minutu odlično centrirao a Ilić sa 8 metara šutirao glavom. Đogatović je sve lepo pratio i iz drugog pokušaja došao do lopte. Prvu priliku za Javor Matis imao je Đokić posle kornera koji je izveo Josović u 41.minutu. Bio je to dobar centaršut na loptu je natrčao Đokić ali nije imao sreće da zatrese mrežu Drinića.
Javor kao u utakmici protiv Radnika kreće žestoko ka golu gostiju. Kuzeljević vrši drugu izmenu u 51.minutu kada iz igre izlazi Ivelja a na tren ulazi visoki Dinčić. Samo što je ušao u igru Dinčić ima priliku. Gojačanin je odlično prošao po desnoj strani pronašao usamljenog Dinčića koji odlično šutira a Drinić još bolje interveniše i izbacuje loptu u korner. Nastavili su sa napadima domaći pa je u 67.minutu ponovo u prilici Dinčić. Ovoga puta sve je dobro uradio Dražić, pretrčavši Dukića ali Dinčić nije bio spretan da loptu ubaci u gol. Minut kasnije zatresla se mreža odličnog Drinića. Ađuru je šutirao jako i precizno, Drinić odbija loptu na levu stranu do Josovića a ovaj do Dinčića koji ovoga puta nema milosti. 1:0 za Javor Matis. Starsti se još nisu smirile a usledila je nova prilika. Gosti su pogrešili, predali loptu domaćinu Dražić je još jednom pokazao svoje briznske sposobnosti ali lopta ne dolazi do Dinčića ispred kojeg interveniše Ilić. Gosti su konsolidovali svoje redove i u 87.minutu uhvatili na spavanju odbranu domaćih. Ilić je poslao loptu na desnu stranu Zogović bio brži od loše postavljenog Josovića i nakon ulaska u šesnaesterca Javora Matis bio smiren i pogodio za 1:1.

Javor očekuje veoma teško gostovanje u Inđiji, ne samo zbog kvaliteta rivala već zbog brojnih povreda koje su zadesile ivanjičkog prvoligaša. Da li neko od povređenih biti spreman teško je reći  ali je evidentno da će Kuzeljević tokom naredne sedmice dosta gledati prema ambulanti I doktoru Kurtiću.