Remi po meri Kruševljana (VIDEO)

IVANJICA – Podelom bodova na stadionu pored Moravice više mogu da budu zadovoljni igrači Napretka.

Javor Matis je propustio priliku da savlada Napredak iz Kruševca i tako ostvari svoju drugu pobedu u prvenstvu. Vodili su dva puta domaći ali su gosti uspeli da se vrate. Napredak je igrao u sastavu:Milošević, Milovanović, Ožegović (Gavrić 75′), Eskić (Baha 64′), Ivanović (Obradović 88′), Bjeloš, Ilić, Zec, Spremo, Aksentijević i Pajović. Javor Matis: Jevrić, Đerić (Marković 82′), Kolaković, Amanović, Jevremović, Kuveljić, Piščević, Dolmagić, Sević (Cvetković 71′), Petković i Mrkaić. Utakmicu je sudio Bojan Nikolić sa svojim pomoćnicima Srđanom Minićem i Nenadom Kurčubićem.

Oko 700 gledalaca je videlo dobru fudbasku poredstavu u kojoj je domaćin tokom svih 90 minuta imao blagu inicijativu, više izglednih prilika ali je na kraju bod ipak otišao u Kruševac. Javor Matis je imao prvu priliku u 5. minutu kada je Kuveljić loše zahvatio loptu glavom i prebacio je preko gola a u 9. minutu domaćin dolazi do prednosti. Sević je dobio loptu na levoj strani, uputio fenomenalan centaršut a raspoloženi Petković u stilu engleskih centarforova pogađa mrežu nemoćnog Miloševića. U 22. minutu mrak. Ugaslili su se reflektori na stadionu i nije se videlo ništa. Nevreme je učinilo svoje i struja je istovremeno nestala na širem području moravičkog okruga, ali ubrzo je sve rešeno i utakmica je mogla da bude nastvaljena. Nakon prekida prvi prete Kruševljani. U 37. minutu ka golu je šutirao Eskić, ali nije bio precizan. Dva minuta kasnije velika prilika za Dolmagića koji umesto mreže pogađa stativu pa rezultat ostaje 1:0. Solidan pokušaj u finišu prvog poluvremena imao je iz slobodnog udarca Petković a Milošević je dobrom intervencijom loptu poslao u korner.

Još jednom je Dolmagić bio blizu da se upiše u listu strelaca ali ovoga puta je pogodio Miloševića u nogu, i od dupliranja vođstva nije bilo ništa. Kazna za promašaje stiže u 53. minutu. Loše je istrčao Jevrić, isto tako i udario loptu koja dolazi do Zeca a Ilić efektno, petom sa dva metra pogađa mrežu i donosi izjednačenje. Javor Matis ponovo vodi od 65. minuta. Sve što bi se reklo o golu Kuveljića pokvarilo bi utisak… Nastavio je sa napadima domaći tim želeći da trećim golom reši ovu utakmicu pa Petković u 74. minutu dobro šutira a Milošević brani, da bi igrači Napretka još jednom kaznili loše postavljenu odbranu domaće ekipe. Spremo je proigrao Zeca, a on Ivanovića koji postiže gol za izjednačenje, a stiče se utisak da je Jevrić morao da bude bolje postavljen u ovoj situaciji. Na kraju se ispostavilo da je ovaj rezultat konačan ishod utakmice, pa slađa polovina plena putuje u Kruševac.

U narednom kolu Javor Matis igra derbi utakmicu Moravičkog okruga protiv Mladosti u Lučanima.