Podela bodova u derbiju (VIDEO)

POŽEGA – U derbi utakmici srpske lige zapad Sloga i Loznica su podelili bodove i pokazale da će ove godine borba za viši rang biti interesantna.

Oko 400 gledalaca je videlo četiri gola, na obe strane po dva i sa te strane mogu da budu zadovoljni ali jednim bodom ne.  Dragan Mićić trener Loznce opredelio se za sastav Vukašinović, Spasenović, Bogićević, Stanojević, Filipović, Vujčić, Kojić (Matić 46′), Komarčević, Bogdanović (Jovičić 71′), Belić i Tripković (Brkić 92′). Dragiša Žunić je dao poverenje sledećim igračima: Glintić, Kalajanović, Vlašić, Nikolić,Glišović, Kolarević (Stanić 56′), Kilibarda (Gajić 66′), Tasić, Jovanović (Golubović 81′), Stevanović i Plazinić. Utakmicu je sudio Srđan Dimitrijević a pomagali su  mu Nikola Marković i Duško Đurić.

U prvih pet minuta smo videli dva gola. Gosti koji su od samog starta pokazali da su u Požegu stigli da kroz igru dođu do povoljnog rezultata već u 4.minutu vode 1:0. Jednostavna akcija koju je započeo Belić a Komarčević dugim pasom iza leđa odbrane Sloge traži Bogdanovića. Kalajanović se nije najbolje snašao i tako omogućio mladom igraču Loznice da savlada Glintića i dovede svoju ekipu do prednosti. Sloga posle samo minut igre dolazi do izjednačenja. Stevanović je izveo udarac iz ugla, Nikolić šutira glavom a odbitak Jovanović prosleđuje preko gol linije za 1:1.

Lepu priliku za vođstvo Sloga je imala u 25. minutu kada je Glintić u vatru bacio Jovanovića koji beži odbrani Loznice idealno proigrava Stevanovića ali njegov završni udarac je bio lak plen za Vukašinovića.

Usledila je igra bez izglednih prilika a onda u 40. Sloga dolazi do preokreta. Opet je prekid bio koban po goste. Takozvani skarćeni korner izvodi Stevanović, ovoga puta najbolji u skoku je bio Glišović Vukašinović brani kao kod prvog gola samo je sada egzekutor bio Vlašić.

Da nisu naivni iz prekida gosti pokazuju u 42.minutu. Komarčević je dobro ubacio loptu pred gol Sloge, a Stanojević iz izgledne prilike prebacuje gol, pa je domaćin na poluvreme otišao sa golom prednosti.

Prvu priliku u nastavku imali su gosti prko Belića, koji je odličnim solo prodorom došao do gola Sloge, a onda se odlučio na asistenciju a ne na šut pa Glintić otklanja opasnost.  Usledio je period igre kada je domaćin trećim golom mogao da reši pitanje pobednika ali sreća nije bila na njihovoj strani.

Prvo je Gajić u 67.minutu na centaršut Stanića pogodio stativu, a Plazinić je odličnim udarcem sa 20 metara stavio Vukašinovića na muke. Kada to nisu uradili igrači Sloge na drugoj strani to čine gosti. Nezainteresovano je izgledala odbrana Sloge u  80. Minutu, dozvolili su mnogo prostora igračima Loznice koji to znalački koriste i preko Jovičića dolaze do konačnih 2:2.

Slogu u naredna dva kola čekaju dva teška gostovanja. Već u sredu putuju u Bogatić Mačvi 1929, a u nedelju u Valjevo Budućnost Krušiku.

Sve u svemu prva dva kola su pokazala da će prvenstvo biti veoma zanimljivo, da neće biti lakih utakmica samim tim borba za vrh tabele, kao i za opstanak će biti izuzetno teška.